Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro bankovky peniaze
Ilustračné foto pixabay.com
14. decembra 2015 8:29 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Taliansko chce 100-miliónový fond na odškodnenie investorov

AKTUALIZOVANÉ

Vláda navrhuje zriadenie fondu, ktorý bude kompenzovať škody investorom, ktorí prišli o peniaze v súvislosti so záchranou štyroch menších bánk v krajine.

Talianska vláda navrhuje zriadenie fondu v objeme 100 mil. eur, ktorý bude kompenzovať škody spôsobené minimálne 10 500 retailovým investorom, ktorí prišli o peniaze v súvislosti so záchranou štyroch menších bánk v krajine. Uviedol to zdroj oboznámený so situáciou. Taliansky premiér Matteo Renzi čelí protestom bežných Talianov, ktorých investície sa v rámci záchranného programu v hodnote 3,6 mld. eur vymazali.

Záchrana štyroch bánk odštartovala minulý mesiac
Taliansko koncom novembra odštartovalo nový systém záchrany štyroch menších bánk. Ide o spoločnosti Banca delle Marche, Banca Popolare dell’Etruria, Cassa di Risparmio di Ferrara a Cassa di Risparmio di Chieti. Záchrana bude pod vedením talianskej centrálnej banky a bude stáť spomínaných 3,6 mld. eur. Náklady ponesie nový národný záchranný fond, do ktorého prispeli zdravé banky. Záchrana bánk tak nebude na pleciach daňových poplatníkov.

Komisia plán vlády podporuje
Európska komisia (EK) podporuje plán talianskej vlády, ktorý počíta s kompenzáciami pre retailových investorov, ktorí utrpeli straty v súvislosti s cennými papiermi štyroch zachraňovaných talianskych bánk. „Samozrejme podporujeme úmysly talianskej vlády, ktoré umožnia sporiteľom žiadať kompenzácie za potenciálne problémové cenné papiere,“ uviedla EK.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies