Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro, peniaze, bankovky
Ilustračné foto. pixabay.com
8. januára 2019 13:02 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Talianska vláda poskytla garancie problémovej banke Banca Carige

Vláda garantuje budúce emisie dlhopisov banky a predpokladá možnosť preventívnej rekapitalizácie z verejných zdrojov.

Talianska populistická vláda podnikla kroky na pomoc problémovej banke Banca Carige SpA, čiže ustúpila tlaku napriek dlhodobej rétorike Hnutia piatich hviezd zameranej proti záchrane bánk. Vláda vo vyhlásení uviedla, že v pondelok večer schválila dekrét, ktorý garantuje budúce emisie dlhopisov banky a predpokladá možnosť preventívnej rekapitalizácie z verejných zdrojov.

Európska centrálna banka minulý týždeň vymenovala troch správcov, aby riadili desiatu najväčšiu banku v krajine v rámci plánu, ktorého cieľom je predísť núdzovej pomoci ďalšej talianskej banke.

Lídri opozičnej Demokratickej strany v súvislosti s vládnou pomocou finančnému ústavu Banca Carige Hnutie piatich hviezd kritizovali preto, že je podľa nich pokrytecké. Hnutie totiž dlhodobo odsudzovalo núdzovú pomoc bankám a iné iniciatívy predošlých vlád v bankovom sektore.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame