Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UniCredit v Taliansku
Ilustračné foto. UniCredit
9. novembra 2017 11:21 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA, voFinanciach.sk

Talianska banka UniCredit za tretí štvrťrok dosiahla zisk takmer 3 mld. eur

Čisté úrokové výnosy talianskej banky sa v medziročne znížili o 3,5 %, ale výnosy z poplatkov a provízii o 4,2 % stúpli.

Talianska banka UniCredit v treťom kvartáli dosiahla čistý zisk v sume 2,8 mld. eur a upravený čistý zisk v objeme 838 mil. eur. Príjmy banky počas júla až septembra medziročne oslabili o 3,9 percenta na 4,6 mld. eur, pričom jej prevádzkové výdavky sa v porovnaní s tretím štvrťrokom vlaňajška znížili o 4,3 percenta na 2,8 mld. eur. Banka o tom informovala vo štvrtok na svojej internetovej stránke.

Čisté úrokové výnosy peňažného ústavu sa v treťom kvartáli medziročne zmenšili o 3,5 percenta na 2,5 mld. eur. Výnosy z poplatkov a provízií sa však počas júla až septembra v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zvýšili o 4,2 percenta na úroveň 1,6 mld. eur.

O spoločnosti

Skupina UniCredit je celoeurópskou skupinou s jednoduchým bankovým modelom, ktorý vychádza z korporátneho a investičného bankovníctva. Európska banková sieť skupiny UniCredit zahŕňa Taliansko, Nemecko, Rakúsko, Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Chorvátsko, Českú republiku, Maďarsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko a Turecko.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies