Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UniCredit v Taliansku
Ilustračné foto. UniCredit
8. februára 2018 10:11 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Talianska banka UniCredit vlani so ziskom 5,5 mld. eur

Talianska banková skupina sa zotavila po strate 11,8 mld. eur, ktorú utrpela v roku 2016.

Talianska banka UniCredit vlani dosiahla zisk 5,5 mld. eur po tom, čo sa v roku 2016 prepadla do straty 11,8 mld. eur. Zisk upravený o jednorazové položky, najmä príjmy z predaja majetku, bol vo výške 3,7 mld. eur. Banková skupina ďalej vo štvrtok informovala, že z vlaňajšieho výsledku vyplatí dividendy v sume 32 centov na akciu. Kľúčový ukazovateľ kapitálovej primeranosti mala banka v závere minulého roka na úrovni 13 %.

Bilanciu skupiny UniCredit v roku 2017 výrazne zlepšil predaj portfólia zlých úverov za takmer 18 mld. eur. Banka tiež získala od akcionárov nový kapitál v hodnote 13 mld. eur.

O spoločnosti

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckej štruktúry. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame