Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Daňový úrad na Ševčenkovej ulici v Bratislave
Ilustračné foto SITA/Nina Bednáriková
17. augusta 2015 17:09 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Takmer všetky bratislavské daňové úrady presťahujú do Petržalky

V budove daňového úradu v Petržalke na Ševčenkovej ulici budú po novom sídliť daňové úrady pre všetky bratislavské obvody, okrem prvého. Ten zostane na Radlinského ulici.

Daňové úrady z bratislavských obvodov Ružinov, Nové Mesto, Dúbravka a Petržalka budú na jednom mieste. Finančná správa ich totiž všetky sťahuje do budovy daňového úradu na Ševčenkovej ulici v bratislavskej Petržalke. Finančná správa hovorí, že týmto krokom ušetrí náklady na svoju prevádzku. Vychádza pritom z toho, že prvá etapa sťahovania bratislavských daňových úradov z minulého roka ušetrila viac ako 200 tis. eur. Avizované druhé sťahovanie by malo podľa daniarov ušetriť vyše 400 tis. eur.

Celý proces sťahovania má začať v utorok 18. augusta a trvať bude do konca septembra tohto roka. „Pre občanov či podnikateľov to znamená, že takmer všetci budú mať k dispozícii kompletný klientsky servis na Ševčenkovej 32 v bratislavskej Petržalke,“ informuje finančná

Sťahovať sa tak bude takmer 700 zamestnancov. Z budovy daňového úradu z Račianskej 153/A sa presťahuje správa daní pre tretí bratislavský obvod a z ulice Vl. Clementisa 10 sa presťahuje správa daní pre druhý bratislavský obvod, teda bývalý daňový úrad Bratislava II a daňový úrad Bratislava IV. V budove daňového úradu na Ševčenkovej v Petržalke tak po presťahovaní bude sídliť správa daní pre obvody Bratislava II, III, IV a V. Správa daní pre obvod Bratislava I zostáva v pôvodnej budove na ulici Radlinského 37. Počas celého obdobia sťahovania budú podateľne v pôvodných sídlach daňových úradov pre verejnosť k dispozícii.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies