Takmer všetky bratislavské daňové úrady presťahujú do Petržalky

17. augusta 2015 17:09
SITA
Daňový úrad na Ševčenkovej ulici v Bratislave
Ilustračné foto SITA/Nina Bednáriková

V budove daňového úradu v Petržalke na Ševčenkovej ulici budú po novom sídliť daňové úrady pre všetky bratislavské obvody, okrem prvého. Ten zostane na Radlinského ulici.


Daňové úrady z bratislavských obvodov Ružinov, Nové Mesto, Dúbravka a Petržalka budú na jednom mieste. Finančná správa ich totiž všetky sťahuje do budovy daňového úradu na Ševčenkovej ulici v bratislavskej Petržalke. Finančná správa hovorí, že týmto krokom ušetrí náklady na svoju prevádzku. Vychádza pritom z toho, že prvá etapa sťahovania bratislavských daňových úradov z minulého roka ušetrila viac ako 200 tis. eur. Avizované druhé sťahovanie by malo podľa daniarov ušetriť vyše 400 tis. eur.

Celý proces sťahovania má začať v utorok 18. augusta a trvať bude do konca septembra tohto roka. „Pre občanov či podnikateľov to znamená, že takmer všetci budú mať k dispozícii kompletný klientsky servis na Ševčenkovej 32 v bratislavskej Petržalke,“ informuje finančná

Sťahovať sa tak bude takmer 700 zamestnancov. Z budovy daňového úradu z Račianskej 153/A sa presťahuje správa daní pre tretí bratislavský obvod a z ulice Vl. Clementisa 10 sa presťahuje správa daní pre druhý bratislavský obvod, teda bývalý daňový úrad Bratislava II a daňový úrad Bratislava IV. V budove daňového úradu na Ševčenkovej v Petržalke tak po presťahovaní bude sídliť správa daní pre obvody Bratislava II, III, IV a V. Správa daní pre obvod Bratislava I zostáva v pôvodnej budove na ulici Radlinského 37. Počas celého obdobia sťahovania budú podateľne v pôvodných sídlach daňových úradov pre verejnosť k dispozícii.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články