Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sporenie
Ilustračné foto pixabay.com
26. októbra 2017 13:33 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Takmer dve tretiny Slovákov si podľa prieskumu nevytvára finančnú rezervu

Šesťnásobok mesačného príjmu by mala byť optimálna výška finančnej rezervy.

Takmer dve tretiny Slovákov si nedokáže odkladať 10 % z príjmu a vytvárať si tak dostatočnú rezervu. Ako ďalej vyplynulo z prieskumu Nadácie Partners, najčastejším zdôvodnením, prečo si väčšina Slovákov nesporí, je, že im na sporenie z výplaty neostáva ani euro. Problém však netreba podľa Partners Group hľadať v nízkych príjmoch, ale skôr v neúmernom míňaní.

Šesťnásobok mesačného príjmu by mala byť optimálna výška finančnej rezervy, ktorú by mal mať vytvorenú každý Slovák. Odborníčka na osobné financie z Partners Group SK Linda Gergeľová tvrdí, že ak niekto zarába 800 eur v čistom, rezerva by mala byť minimálne 4,8 tis. eur. Sporenie by malo byť podľa nej prvou položkou, ktorú treba z výplaty zaplatiť. “Ak čakáte na koniec mesiaca, môže sa stať, že všetko miniete na spotrebu,” upozornila Gergeľová.

O prieskume

Reprezentatívny kvantitatívny prieskum formou osobných rozhovorov realizovala agentúra Focus medzi obyvateľmi SR vo veku od 18 rokov, na vzorke 1 511 respondentov. Uskutočnil sa v júli 2017.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies