Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Online, počítač, mobil
Ilustračné foto. pixabay.com
10. septembra 2017 12:27 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Svetové ekonomické fórum: Systém finančných služieb čaká zmena

FinTech spoločnosti zmenili rýchlosť inovácie a kvalitu služieb poskytovaných klientom.

Platformy, ktoré ponúkajú možnosť aktívne obchodovať s rôznymi finančnými inštitúciami z jedného kanála, sa môžu stať dominantným modelom poskytovania finančných služieb. FinTech spoločnosti, ktoré ponúkajú finančné služby najmä prostredníctvom sociálnych sietí, smartfónov a internetu, zmenili rýchlosť inovácie a kvalitu služieb poskytovaných klientom v rámci celého ekosystému finančných služieb a položili tak základ budúcej revolúcie v odvetví. Uvádza sa to v správe, ktorú zverejnilo Svetové ekonomické fórum s podporou spoločnosti Deloitte Consulting LLP.
Konkurencia sa zmenila
“To, že sa FinTech spoločnostiam podarilo zmeniť základ konkurencie, ako aj čoraz väčšia rýchlosť technologických zmien, znamená, že súčasné finančné inštitúcie majú potenciál veľmi rýchlo sa zlepšiť. Zároveň sa však budú musieť vedieť vysporiadať s náhlymi zmenami na svojej ceste vpred,” povedal Peter Longauer, ktorý sa v spoločnosti Deloitte na Slovensku špecializuje na poskytovanie uisťovacích a poradenských služieb finančným inštitúciám.

Súčasné finančné inštitúcie sa medzičasom podľa Svetového ekonomického fóra dokázali prispôsobiť rýchlejšie, než mnohí očakávali. Šírenie finančných technológií poňali ako príležitosť, ktorá im umožní využiť akvizície a partnerstvá na rýchly rozvoj nových ponúk. Mnoho FinTech spoločností, ktoré sa zameriavajú na spotrebiteľa, má preto problém dosiahnuť rast. Dôvodom sú podľa ekonomického fóra vysoké náklady potrebné na inovačné zmeny.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame