Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, dolár
pixabay.com/ilustračné foto
22. apríla 2018 15:42 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Svetová banka zvýšila svoju úverovú kapacitu o 13 mld. USD

USA však žiadajú, aby banka poskytovala viac úverov chudobnejším krajinám než rýchlo rastúcim rozvíjajúcim sa ekonomikám.

Svetová banka schválila zvýšenie svojej úverovej kapacity o 13 mld. USD. Odsúhlasil to v sobotu Rozvojový výbor Svetovej banky. USA predtým stiahli námietky voči navýšeniu kapitálových zdrojov banky, ktoré je prvé od roku 2010. Zvýšenie úverovej kapacity je však podmienené balíčkom reforiem pri poskytovaní pôžičiek, o ktoré sa Washington usiluje.

Americký minister financií Steven Mnuchin uviedol, že Svetová banka musí pokračovať v preorientovaní sa na to, aby poskytovala viac úverov chudobnejším krajinám než rýchlo rastúcim rozvíjajúcim sa ekonomikám, ako je Čína. Svetová banka by podľa šéfa amerického rezortu financií mala smerovať svoje zdroje k „chudobnejším, a nie ku krajinám, ktoré sú schopné financovať svoje rozvojové ciele.“

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame