Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UBS
Foto: Ennio Leanza/Keystone via AP/SITA
22. januára 2018 12:44 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Švajčiarska banka UBS skončila za kvartál v strate 2,2 mld. frankov

Bez zohľadnenia jednorazového odpisu súvisiaceho s daňovou reformou v USA by banka dosiahla zisk 641 mil. CHF.

Švajčiarska banka UBS za záverečný kvartál minulého roka vykázala stratu v objeme 2,22 mld. švajčiarskych frankov (CHF), čo bolo výsledkom vysokého odpisu súvisiaceho s americkou daňovou reformou. UBS v pondelok informovala, že v štvrtom štvrťroku odpísala odložené daňové aktíva v sume takmer 2,87 mld. CHF. Bez tejto jednorázovej položky by banka za október až december dosiahla zisk na úrovni 641 mil. CHF.

Banke sa podarilo znížiť náklady

UBS však uviedla, že celková situácia v minulom roku bola „vynikajúca“. „Dosiahli sme lepšie finančné výsledky a splnili sme naše ciele v oblasti redukcie nákladov,“ uviedol generálny riaditeľ banky Sergio Emotti. V marci minulého roka UBS informovala, že začne trojročný program spätného odkúpenia akcií v hodnote do 2 mld. CHF. V tomto roku v rámci programu chce spätne odkúpiť akcie za sumu do 550 mil. CHF. Banka plánuje za minulý rok vyplatiť dividendy 0,65 CHF na akciu, čo je zvýšenie o 8 percent.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame