Švajčiarska banka Credit Suisse v štvrtom kvartáli znížila svoju stratu

14. februára 2017 11:01
SITA
Credit Suisse
Ilustračné foto. SITA/Peter Klaunzer/Keystone via AP

Za október až december švajčiarska banka evidovala stratu 2,35 mld. švajčiarskych frankov (CHF), pričom v rovnakom období pre rokom bola jej strata v sume 5,83 mld. CHF.

Švajčiarska banka Credit Suisse v štvrtom kvartáli medziročne znížila svoju stratu o viac ako polovicu. Banka v utorok informovala, že za október až december evidovala stratu v sume 2,35 mld. švajčiarskych frankov (CHF), pričom v rovnakom období predošlého roka vykázala stratu v objeme 5,83 mld. CHF. Za celý minulý rok Credit Suisse vykázala stratu 2,45 mld. CHF, čo bol pokles oproti roku 2015, kedy strata banky bola 2,94 mld. CHF.

Darilo sa investičnému bankovníctvu

Výnosy Credit Suisse v poslednom kvartáli minulého roka posilnili o 23 percent na sumu 5,18 mld. CHF. K ich rastu prispelo investičné bankovníctvo a dobrý výkon banky na kapitálových trhoch. Banka uviedla, že stratu v štvrtom kvartáli medziročne znížila na „náročnom“ trhu za situácie, keď realizuje vnútornú reštrukturalizáciu a chystá sa na urovnanie sporu s americkými regulátormi za niekoľko miliárd USD.

Urovnanie sporu

Credit Suisse v štvrtom kvartáli vyčlenila zhruba 2 mld. USD, keďže musí uhradiť 5,3 mld. USD v rámci minulomesačného urovnania sporu s americkým ministerstvom spravodlivosti. Podľa rezortu spravodlivosti USA banka zavádzala investorov v otázke kvality cenných papierov založených na hypotékach, ktoré predávala pred finančnou krízou z roku 2008.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články