Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf
Ilustračné foto pixabay.com
4. októbra 2015 9:51 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Štyri DDS mali za 1. polrok súhrnný zisk 5,66 mil. eur

Ide o viac ako dvojnásobný celkový zisk spoločností oproti rovnakému obdobiu minulého roka.

Štyri doplnkové dôchodkové spoločnosti (DDS), ktoré spravujú úspory v treťom penzijnom pilieri, vykázali za prvý polrok tohto roka súhrnný zisk 5,66 mil. eur. Ako v správe o stave a vývoji slovenského finančného trhu za prvý polrok tohto roka uvádza Národná banka Slovenska, ide o viac ako dvojnásobný celkový zisk spoločností oproti rovnakému obdobiu minulého roka.

„V rámci bežnej činnosti sa pod zlepšenú ziskovosť podpísali výnosy z odplát za zhodnotenie majetku v doplnkovom dôchodkovom fonde, ktoré vzrástli o 108 %,“ konštatuje NBS. Agregátny hospodársky výsledok však podľa centrálnej banky výrazne ovplyvnili aj zisky z operácií s cennými papiermi a derivátmi v jednej z DDS.

„Priemerná nominálna výkonnosť vyvážených a konzervatívnych príspevkových doplnkových dôchodkových fondov a výplatných doplnkových dôchodkových fondov dosiahla počas 12 mesiacov predchádzajúcich poslednému dňu júna 2015 takmer rovnaké hodnoty ležiace v intervale medzi 0,5 % až 0,6 %,“ uvádza sa v materiáli. O niečo vyššie zhodnotenie, a to na úrovni 1,5 %, vykázali rastové doplnkové dôchodkové fondy.

Na konci júna tohto roka bolo v treťom penzijnom pilieri evidovaných 690 509 účastníkov, čo bolo o zhruba 8 tisíc viac ako na konci minulého roka. Prírastok sporiteľov bol podľa NBS koncentrovaný najmä do rastovo orientovaných doplnkových dôchodkových fondov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies