Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro bankovky
Ilustračné foto pixabay.com
13. júna 2018 19:27 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Štvrťročný zisk českej J&T Banky predstavoval 665 mil. českých korún

Prvý štvrťrok tohto roka banka uzavrela s bilančnou sumou vo výške takmer 154 miliárd CZK.

Česká J&T Banka uzavrela podľa konsolidovaných výsledkov prvý štvrťrok tohto roka s bilančnou sumou vo výške takmer 154 miliárd CZK (6,05 mld. eur) a aj naďalej pokračuje v raste. Čistý zisk za dané obdobie predstavoval 665 miliónov CZK (26,2 mil. eur). Informovala o tom v stredu J&T Banka v tlačovej správe.

Od začiatku roka do konca marca banka na trh uviedla šesť dlhopisových emisií v celkovej nominálnej hodnote 11,2 miliardy CZK. Klientské vklady dosiahli ku koncu kvartálu 106,6 miliardy CZK, pričom podiel dlhodobých vkladov so splatnosťou jeden a viac rokov je takmer polovičný (46 %). Rast dosiahli tiež úvery, ktorých objem od začiatku roka predstavoval 69,7 miliardy CZK. Vedľa vkladov a úverov rástli tiež klientské investície, ktoré od začiatku roka vzrástli takmer o 6 % a dosiahli 133 miliárd CZK. Vlastný kapitál J&T Banky ku koncu marca predstavoval podľa správy 19,4 miliardy CZK a kapitálová primeranosť potom úroveň 15,84 %.

O spoločnosti

J&T Banka bola založená v roku 1998 a je privátnou bankou, ktorá klientom pomáha zhodnotiť majetok. Jej služby zahŕňajú správu majetku, investičné poradenstvo, či obchodovanie s cennými papiermi. Česká J&T Banka je súčasťou bankového holdingu J&T Finance Group SE. Do holdingu patrí okrem českej J&T Banky jej slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank AO, banka J&T Bank and Trust se sídlom na Barbadose, slovenská Poštová banka a J&T Banka d.d. v Chorvátsku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame