Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peter Krutil, Slovenská sporiteľňa
Generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne Peter Krutil, s účinnosťou od 1. januára 2018. Slovenská sporiteľňa
31. júla 2017 13:23 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA, voFinanciach.sk

Štefan Máj odchádza zo Slovenskej sporiteľne, nahradí ho Peter Krutil

Šéf Slovenskej sporiteľne Štefan Máj na konci roka ukončí pôsobenie v banke, novým generálnym riaditeľom bude od januára Peter Krutil.

Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Slovenskej sporiteľne Štefan Máj na konci roka ukončí pôsobenie v pozícii šéfa tejto banky. Rozhodol sa, že po skončení aktuálneho pracovného kontraktu sa chce venovať hlavne rodine a koníčkom. Novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva bude od 1. januára 2018 Peter Krutil, doterajší podpredseda predstavenstva banky zodpovedný za firemné bankovníctvo. Informovala o tom banka prostredníctvom tlačovej správy.
Máj bol v banke viac ako 20 rokov
Štefan Máj pôsobí v Slovenskej sporiteľni od roku 1991, najskôr ako riaditeľ úseku správy majetku, divízie techniky a neskôr ako člen predstavenstva. Od roku 1995 do 1998 zastával viaceré pozície v Komerční banke Bratislava. V decembri 1998 sa do banky vrátil ako podpredseda predstavenstva Slovenskej sporiteľne. Významne sa podieľal na reštrukturalizácii a na procese privatizácie banky. Od 1. januára 2015 je predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Slovenskej sporiteľne. V jeho kompetencii je oblasť financií a štábne útvary.

„Za vyše dvadsať rokov som mal možnosť zažiť turbulentné obdobie pred privatizáciou banky, jej prechod do rúk Erste Group a následnú transformáciu, ako aj mimoriadne úspešnú poslednú dekádu rastu, kedy sme päťkrát za sebou získali ocenenie Banka roka od týždenníka Trend. Posledné tri roky som mal tú česť viesť najlepšiu banku na Slovensku a jednu z najstabilnejších finančných inštitúcií v eurozóne,“ povedal generálny riaditeľ Štefan Máj.
Krutil plánuje banku posúvať vpred
Peter Krutil svoje profesijné pôsobenie začal vo VÚB banke v roku 1990. V Slovenskej sporiteľni pracuje od roku 1998 ako člen predstavenstva zodpovedný za firemné bankovníctvo, od roku 2015 je súčasne aj podpredsedom predstavenstva banky. Spolu so svojím tímom vybudoval počas uplynulých rokov firemné bankovníctvo v Slovenskej sporiteľni, vďaka ktorému banka kontinuálne posilňuje trhový podiel v tomto segmente.

„Možnosť stáť na čele najväčšej banky na Slovensku si vážim a vnímam nielen ako prejav dôvery od akcionára, ale najmä ako záväzok voči všetkým jej zamestnancom a klientom. Za ostatných dvadsať rokov som v Slovenskej sporiteľni riadil viacero oblastí a novú pozíciu považujem za úspešné vyvrcholenie mojej práce. Spolu s  kolegami chcem aj naďalej sporiteľňu posúvať vpred, aby s nami spokojne bankovalo čoraz viac ľudí a firiem na Slovensku,“  povedal Peter Krutil.

O spoločnosti

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies