Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie Wall Street
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Richard Drew
22. októbra 2018 12:05 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Štát predal pokladničné poukážky za 279 mil. eur so záporným výnosom

Celkový dopyt v pondelňajšej aukcii štátnych pokladničných poukážok dosiahol takmer 880 mil. eur.

Slovensko opäť predáva cenné papiere so záporným výnosom. V pondelňajšej aukcii štátnych pokladničných poukážok splatných v júni budúceho roka totiž investori nakúpili cenné papiere za 279 mil. eur pri priemernom akceptovanom výnose do splatnosti na úrovni mínus 0,3372 % p.a.

Celkový dopyt v aukcii pritom dosiahol až 878 mil. eur pri priemernom požadovanom výnose záporných 0,3240 % p.a. Informovala o tom Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL).

Čítajte aj:

Štát predával štátne pokladničné poukážky aj pred mesiacom. Vtedy predal cenné papiere rovnako z emisie splatnej v júni budúceho roka za 295 mil. eur a akceptovaný výnos vtedy dosiahol podobne zápornú hodnotu 0,31 % p.a.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Ilustracne_foto_03.jpg

Prieskum: Slováci nákupné poukážky obľubujú, chceli by aj elektronické

12. novembra 2018 Financie všeobecne, Aktuality

Nákupné poukážky určitej nominálnej hodnoty a s presnou dobou platnosti sú medzi zákazníkmi na Slovensku známe a obľúbené. Potvrdili to aj výsledky prieskumu pre nákupné spoločenstvo Cashback World, podľa ktorého až 89 % opýtaných považuje nákupné poukážky za dobrú vec pre zákazníka. Súčasne by takmer tri štvrtiny respondentov (73 %) … Čítať ďalej

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies