Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro bankovky peniaze
Ilustračné foto pixabay.com
15. februára 2016 14:45 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Štát opäť predával dlhopisy so záporným úrokom

Celkovo si štát v dvoch aukciách požičal vyše 370 mil. eur.

Slovensko pokračuje v predaji štátnych dlhopisov so záporným výnosom. V pondelok Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL) v domácej aukcii predala investorom cenné papiere splatné v novembri 2018 za 239 mil. eur, pričom priemerná úroková sadzba predstavovala záporných 0,1168 % p.a. Celkový dopyt v tejto aukcii pritom predstavoval 297 mil. eur, z čoho 194 mil. eur bol dopyt zahraničných investorov.

Záujem mali aj investori zo zahraničia
Agentúra okrem toho v pondelok ponúkala v druhej aukcii investorom štátne bondy splatné v januári 2027. V tejto aukcii štát predal dlhopisy za 134 mil. eur, z toho za 79 mil. eur investorom do zahraničia. Priemerná akceptovaná úroková sadzba predstavovala v tomto prípade 0,8367 % p.a. Celkový dopyt pri predaji dlhopisov splatných v roku 2027 pritom predstavoval 169 mil. eur. Viac ako polovicu z tejto sumy predstavoval dopyt od nerezidentov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...