Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dolár, peniaze, Amerika
Ilustračné foto. pixabay.com
9. januára 2018 10:15 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Spotrebiteľské úvery v USA vzrástli najviac za vyše dva roky

Objem spotrebiteľských úverov v krajine v novembri stúpol o takmer 28 mld. USD na celkovú sumu 3,83 bil. USD.

Objem úverov, ktoré si vzali americkí spotrebitelia, sa v novembri zväčšil o 8,8 percenta, čiže najvýraznejšie za viac ako dva roky. Americký Federálny rezervný systém (Fed) informoval, že spotrebiteľské úvery v krajine v novembri vzrástli o takmer 28 mld. USD na celkovú sumu 3,83 bil. USD. Pôžičky v kategórii, ktorú tvoria tvoria hlavne úvery prostredníctvom kreditných kariet, sa zväčšili o 11,2 mld. USD, čiže najviac za rok, a to na rekordných 1,02 bil. USD.

Úvery v kategórii študentských pôžičiek a úverov na autá v novembri tiež posilnili najviac za zhruba rok, a to o 16,8 mld. USD na 2,8 bil. USD. Dôvera Američanov voči ekonomike sa čoraz viac zvyšuje a sú ochotní požičiavať si viac. Z prieskumov vyplýva, že spotrebiteľská dôvera v novembri stúpla na 17-ročné maximum a prvé správy maloobchodníkov o nákupoch počas sviatkov sú väčšinou pozitívne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame