Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dolár, Amerika
Ilustračné foto. pixabay.com
8. novembra 2017 12:09 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Spotrebiteľské úvery v USA v septembri rekordne vzrástli

Američania si v septembri požičali 20,8 mld. USD a celkový objem spotrebiteľských úverov sa zvýšil na rekordných 3,79 bil. USD.

Objem spotrebiteľských úverov v USA v septembri stúpol o 20,8 mld. USD na novú rekordnú úroveň 3,79 bil. USD. Išlo o najväčší nárast za desať mesiacov, pričom celkovú sumu úverov smerom nahor posunulo výrazné zvýšenie úverov na nákup áut a študentských pôžičiek. Septembrový rast spotrebiteľských úverov bol najsilnejším mesačným rastom od novembra 2016. Informoval o tom americký Federálny rezervný systém.

Objem úverov na nákup áut a študentských pôžičiek sa v septembri zväčšil o 14,4 mld. USD, čiže takmer dvojnásobne viac ako v auguste, kedy stúpol o 7,6 mld. USD. Pôžičky prostredníctvom kreditných kariet sa zvýšili o 6,4 mld. USD, čo bol mierne výraznejší rast ako v auguste, kedy stúpli o 5,5 mld. USD. Vývoj spotrebiteľských úverov v USA sa pozorne sleduje, pretože sa to považuje za signál vývoja spotrebiteľských výdavkov, ktoré tvoria približne 70 percent ekonomickej aktivity krajiny.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame