Spotrebiteľské úvery v USA v septembri rekordne vzrástli

8. novembra 2017 12:09
SITA
Dolár, Amerika
Ilustračné foto. pixabay.com

Američania si v septembri požičali 20,8 mld. USD a celkový objem spotrebiteľských úverov sa zvýšil na rekordných 3,79 bil. USD.

Objem spotrebiteľských úverov v USA v septembri stúpol o 20,8 mld. USD na novú rekordnú úroveň 3,79 bil. USD. Išlo o najväčší nárast za desať mesiacov, pričom celkovú sumu úverov smerom nahor posunulo výrazné zvýšenie úverov na nákup áut a študentských pôžičiek. Septembrový rast spotrebiteľských úverov bol najsilnejším mesačným rastom od novembra 2016. Informoval o tom americký Federálny rezervný systém.

Objem úverov na nákup áut a študentských pôžičiek sa v septembri zväčšil o 14,4 mld. USD, čiže takmer dvojnásobne viac ako v auguste, kedy stúpol o 7,6 mld. USD. Pôžičky prostredníctvom kreditných kariet sa zvýšili o 6,4 mld. USD, čo bol mierne výraznejší rast ako v auguste, kedy stúpli o 5,5 mld. USD. Vývoj spotrebiteľských úverov v USA sa pozorne sleduje, pretože sa to považuje za signál vývoja spotrebiteľských výdavkov, ktoré tvoria približne 70 percent ekonomickej aktivity krajiny.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články