Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wüstenrot
Ilustračné foto Wüstenrot
14. januára 2016 11:14 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Sporiteľňa Wüstenrot so zmluvami za vyše 220 mil. eur

V období od začiatku januára do konca novembra 2015 vyplatila spoločnosť svojim klientom takmer 143 mil. eur.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa evidovala za jedenásť mesiacov minulého roka nové zmluvy o stavebnom sporení v celkovej výške cieľových súm cez 220 mil. eur. V rovnakom období predchádzajúceho roka to bola suma 226 mil. eur. Stavebné úvery a medziúvery poskytnuté klientom na bývanie boli v objeme cieľových súm takmer 75 mil. eur pri medziročnom raste o 11 %. Ako ďalej informovala spoločnosť, priemerná výška poskytnutého úveru medziročne stúpla o 4,5 tis. eur na viac ako 27 tis. eur.

V období od začiatku januára do konca novembra 2015 Wüstenrot stavebná sporiteľňa klientom vyplatila spolu takmer 143 mil. eur. Vklady klientov presiahli v uvedenom období 96 mil. eur. To predstavuje približne o pätinu vyššie vklady než pred rokom.
O spoločnosti
Spoločnosť Wüstenrot stavebná sporiteľňa vznikla v roku 1993. Pôvodne pôsobila pod názvom Stavebná sporiteľňa VÚB-Wüstenrot. V decembri 2003 však VÚB banka predala skupine Wüstenrot svoj 50-percentný podiel v stavebnej sporiteľni. Rakúska Bausparkasse Wüstenrot AG v súčasnosti vlastní 60 % akcií vo Wüstenrot stavebnej sporiteľni a nemecká Wüstenrot & Württembergische AG má 40 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies