Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wüstenrot
Ilustračné foto Wüstenrot
15. januára 2018 12:37 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Sporiteľňa Wüstenrot ku koncu novembra s rastom nových zmlúv

Vyplatené finančné prostriedky stúpli o 15 % na takmer 170 mil. eur.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa uzatvorila od začiatku januára do konca novembra minulého roka nové obchody v oblasti sporenia v objeme cieľových súm 252 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa vyjadrení spoločnosti nárast o 15 %. Zároveň firma poskytla klientom stavebné úvery a medziúvery v objeme cieľových súm 110 mil. eur, čo predstavuje nárast o 45 %. Vyplatené finančné prostriedky stúpli o 15 % na takmer 170 mil. eur. Vklady klientov dosiahli celkovo 83 mil. eur.

Stavebná sporiteľňa predpokladá, že záujem o úvery pretrvá aj v roku 2018. “Avšak meniaca sa situácia na finančnom trhu, sprísnenie podmienok poskytovania úverov a väčší dôraz na vlastné zdroje klientov dostáva do pozornosti opätovne aj samotné stavebné sporenie,“ skonštatovala hovorkyňa spoločnosti Daniela Vlčková. Na finančnom trhu sa už prejavuje podľa nej vplyv legislatívnych opatrení. “Preto je náročnejšie dosiahnuť také výsledky ako pred rokom. O to viac je potešiteľné, keď sa podarilo dosiahnuť uvedené výsledky ešte v neukončenom roku 2017,“ dodala Vlčková.

O spoločnosti

Spoločnosť Wüstenrot stavebná sporiteľňa vznikla v roku 1993. Pôvodne pôsobila pod názvom Stavebná sporiteľňa VÚB-Wüstenrot. V decembri 2003 však VÚB banka predala skupine Wüstenrot svoj 50-percentný podiel v stavebnej sporiteľni. Rakúska Bausparkasse Wüstenrot AG v súčasnosti vlastní 100 % akcií vo Wüstenrot stavebnej sporiteľni.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame