Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČSOB
Ilustračné foto SITA/Michal Burza
8. augusta 2018 14:41 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Sporiteľňa ČSOB s polročným ziskom 392 tis. eur

V medziročnom porovnaní je to zníženie o 26,4 %.

ČSOB stavebná sporiteľňa dosiahla v prvom polroku čistý zisk 392 tis. eur. Ako ďalej vyplýva z informácií zverejnených spoločnosťou, v medziročnom porovnaní je to zníženie o 26,4 %. Čisté úrokové výnosy boli v šiestich mesiacoch vo výške 2,5 mil. eur. V porovnaní s prvými šiestimi mesiacmi vlaňajška je to pokles o 15,3 %. Čisté výnosy z poplatkov a provízií sa znížili o 5 % na 810 tis. eur.

V minulom roku spoločnosť zaznamenala pokles zisku o 58,5 % na 489 tis. eur. Pod pokles zisku sa podpísal vplyv poklesu úrokových výnosov, ako aj pokles novej úverovej produkcie, a to hlavne v zabezpečených úveroch za účelom kúpy nehnuteľností na bývanie. V roku 2017 preto firma zaznamenala celkový pokles prevádzkových výnosov o 17 %. Prevádzkové náklady vzrástli o 4 %, pričom sa na ich zvýšení podieľali jednorazové položky spojené s transformáciou a zmenou sídla spoločnosti.

O spoločnosti

ČSOB stavebná sporiteľňa vznikla na Slovensku v júni 2000. Licenciu na činnosť stavebnej sporiteľne získala v októbri 2000 a svoje služby začala poskytovať 1. decembra 2000. Firma je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou ČSOB SR, ktorá patrí do belgickej skupiny KBC.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame