Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČSOB
Ilustračné foto SITA/Michal Burza
22. mája 2019 12:42 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Sporiteľňa ČSOB ku koncu marca s miernym ziskom

Štvrťročný zisk stavebnej sporiteľne poklesol medziročne o 94,1 % na 14 tis. eur.

Štvrťročný zisk ČSOB stavebnej sporiteľne poklesol. Kým vlani ku koncu marca dosiahla čistý zisk 236 tis. eur, v tomto roku na konci tretieho mesiaca to bolo podľa zverejnených informácií iba 14 tis. eur. Spoločnosti klesli tak čisté úrokové výnosy, ako aj výnosy z poplatkov a provízií. Zároveň jej stúpli prevádzkové náklady.

Medziročne sa znížil aj stav klientských úverov, a to o 3,1 % na 140,88 mil. eur. Najväčšiu časť z toho tvorili medziúvery poskytnuté fyzickým osobám. Prijaté vklady od klientov sa taktiež znížili. V medziročnom porovnaní o zhruba jedno percento na vyše 222 mil. eur. Ide o vklady vrátane pripísaných úrokov a štátnej prémie.

O spoločnosti

ČSOB stavebná sporiteľňa vznikla na Slovensku v júni 2000. Licenciu na činnosť stavebnej sporiteľne získala v októbri 2000 a svoje služby začala poskytovať 1. decembra 2000. Firma je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou ČSOB SR, ktorá patrí do belgickej skupiny KBC.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame