Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lízing
Ilustračné foto Jeroen van Oostrom/FreeDigitalPhotos.net
21. mája 2019 11:58 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Spoločnosti UniCredit Leasing Slovakia sa vlani v nových obchodoch darilo

Najväčší potenciál je podľa vyjadrení spoločnosti v investíciách do efektivity výroby a automatizácie.

Spoločnosť UniCredit Leasing spolu so svojimi dcérskymi firmami prefinancovala v minulom roku nové obchody v obstarávacej cene 319,2 mil. eur pri medziročnom náraste o 17 %. Ako spoločnosť informovala vo výročnej správe, prostredníctvom nových zmlúv financovala len hnuteľné predmety. Celkovo vlani uzatvorila 10 633 nových zmlúv o financovaní. Čistá financovaná hodnota stúpla o 19,2 % na 271 mil. eur. Individuálny čistý zisk za minulý rok predstavoval 15,5 mil. eur pri medziročnom náraste o 66,9 %. Avšak konsolidovaný zisk zaznamenal pokles o 6,9 % na 9,93 mil. eur.

Osobné a úžitkové automobily tvorili vlani 54 % z celkového objemu všetkých novo uzatvorených obchodov spoločnosti. Financovanie tohto segmentu je podľa vyjadrení spoločnosti stabilné, bez väčších výkyvov, pričom pri nižších počtoch zmlúv boli financované predmety s vyššou hodnotou. Financovanie technológií a dopravných zariadení tvorilo vlani 46 %. Z celkového objemu hodnoty financovanej komodity technológií a dopravných zariadení tvorili najväčší podiel výrobné stroje a zariadenia.

Najväčší potenciál je podľa vyjadrení spoločnosti v investíciách do efektivity výroby a automatizácie. Celý výrobný sektor, a nielen ten, má podľa spoločnosti obrovský problém s nachádzaním adekvátnej pracovnej sily. Rok 2018 sa niesol v znamení zvýšeného dopytu po financovaní segmentu zložitejších technológií s vyššou hodnotou, hlavne v oblasti strojov a zariadení a robotizácie výroby. „V oblasti technológií financujeme dlhodobo rok čo rok väčšie objemy a posilňujeme našu pozíciu,“ informovala spoločnosť.

O spoločnosti

UniCredit Leasing Slovakia je lízingová spoločnosť, ktorá aktívne pôsobí na slovenskom lízingovom trhu od roku 1996. Je súčasťou finančnej skupiny UniCredit. Činnosť lízingovky ako aj jej dcérskych a sesterských spoločností je sústredená na lízing osobných a úžitkových automobilov, lízing ostatných dopravných prostriedkov a lízing technológií a sprostredkovanie poistenia. Konsolidovaný celok UniCredit Leasing Slovakia zahŕňa aj UniCredit Broker, UniCredit Fleet Management a UniCredit Leasing Insurance.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame