Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NBS
Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič
31. augusta 2015 8:38 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Spoločnosti Astra S.A. odobrali povolenie

Dôvodom bola neschopnosť rumunskej spoločnosti plniť opatrenia ozdravného plánu.

Rumunský Úrad pre dohľad nad finančným trhom 26. augusta rozhodol o odňatí povolenia na činnosť poisťovacej a zaisťovacej spoločnosti Societatea Comerciala de Asigurare Reasigurare Astra S.A. Ako ďalej informovala Národná banka Slovenska, na území Slovenska táto spoločnosť vykonáva svoju činnosť prostredníctvom pobočky poisťovne z iného členského štátu. Ide o firmu pod názvom Obchodná poisťovacia a zaisťovacia spoločnosť Astra S.A., pobočka poisťovne z iného členského štátu.

Rozhodnutie o odňatí povolenia bolo prijaté na základe správy núteného správcu. Dôvodom bola podľa informácií zverejnených Národnou bankou Slovenska neschopnosť spoločnosti plniť opatrenia ozdravného plánu v zmysle rozhodnutia rumunského Úradu pre dohľad nad finančným trhom z 18. februára 2014.

Obchodná poisťovacia a zaisťovacia spoločnosť Astra S.A., pobočka poisťovne z iného členského štátu bola do Obchodného registra SR zapísaná v roku 2012. Medzi jej poskytované produkty patrí povinné zmluvné poistenie, havarijné poistenie, poistenie nehnuteľnosti a domácnosti, ako aj poistenie malých a stredných podnikateľov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies