Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Spoločnosti Astra S.A. odobrali povolenie

NBS
Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič

Dôvodom bola neschopnosť rumunskej spoločnosti plniť opatrenia ozdravného plánu.

Rumunský Úrad pre dohľad nad finančným trhom 26. augusta rozhodol o odňatí povolenia na činnosť poisťovacej a zaisťovacej spoločnosti Societatea Comerciala de Asigurare Reasigurare Astra S.A. Ako ďalej informovala Národná banka Slovenska, na území Slovenska táto spoločnosť vykonáva svoju činnosť prostredníctvom pobočky poisťovne z iného členského štátu. Ide o firmu pod názvom Obchodná poisťovacia a zaisťovacia spoločnosť Astra S.A., pobočka poisťovne z iného členského štátu.

Rozhodnutie o odňatí povolenia bolo prijaté na základe správy núteného správcu. Dôvodom bola podľa informácií zverejnených Národnou bankou Slovenska neschopnosť spoločnosti plniť opatrenia ozdravného plánu v zmysle rozhodnutia rumunského Úradu pre dohľad nad finančným trhom z 18. februára 2014.

Obchodná poisťovacia a zaisťovacia spoločnosť Astra S.A., pobočka poisťovne z iného členského štátu bola do Obchodného registra SR zapísaná v roku 2012. Medzi jej poskytované produkty patrí povinné zmluvné poistenie, havarijné poistenie, poistenie nehnuteľnosti a domácnosti, ako aj poistenie malých a stredných podnikateľov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 31. augusta 2015 8:38Zdroj SITA
K téme , ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...