Spoločnosti Astra S.A. odobrali povolenie

31. augusta 2015 8:38
SITA
NBS
Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič

Dôvodom bola neschopnosť rumunskej spoločnosti plniť opatrenia ozdravného plánu.

Rumunský Úrad pre dohľad nad finančným trhom 26. augusta rozhodol o odňatí povolenia na činnosť poisťovacej a zaisťovacej spoločnosti Societatea Comerciala de Asigurare Reasigurare Astra S.A. Ako ďalej informovala Národná banka Slovenska, na území Slovenska táto spoločnosť vykonáva svoju činnosť prostredníctvom pobočky poisťovne z iného členského štátu. Ide o firmu pod názvom Obchodná poisťovacia a zaisťovacia spoločnosť Astra S.A., pobočka poisťovne z iného členského štátu.

Rozhodnutie o odňatí povolenia bolo prijaté na základe správy núteného správcu. Dôvodom bola podľa informácií zverejnených Národnou bankou Slovenska neschopnosť spoločnosti plniť opatrenia ozdravného plánu v zmysle rozhodnutia rumunského Úradu pre dohľad nad finančným trhom z 18. februára 2014.

Obchodná poisťovacia a zaisťovacia spoločnosť Astra S.A., pobočka poisťovne z iného členského štátu bola do Obchodného registra SR zapísaná v roku 2012. Medzi jej poskytované produkty patrí povinné zmluvné poistenie, havarijné poistenie, poistenie nehnuteľnosti a domácnosti, ako aj poistenie malých a stredných podnikateľov.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články