Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wüstenrot
Ilustračné foto Wüstenrot
13. februára 2018 13:07 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Spoločnosť Wüstenrot bola na Slovensku vlani zisková

Wüstenrot stavebná sporiteľňa aj Wüstenrot poisťovňa uzavreli rok 2017 s medziročným rastom zisku.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa uzavrela vlani nové stavebné sporenia v objeme cieľových súm 301,95 mil. eur. V medziročnom porovnaní to podľa vyjadrení spoločnosti znamená nárast o 8,3 %. Spoločnosť vykázala ku koncu vlaňajška zisk pred zdanením 2,02 mil. eur pri raste o 38,6 %. Firma zároveň v minulom roku poskytla klientom stavebné úvery a medziúvery v objeme cieľových súm 122,8 mil. eur. V porovnaní s rokom 2016 to predstavuje nárast o 35,6 %. Financie vyplatené klientom vzrástli o 10,7 % na sumu 189,8 mil. eur.

Wüstenrot poisťovňa evidovala v minulom roku predpísané poistné v hrubej výške 57,2 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to mierny pokles z úrovne 58,6 mil. eur. Avšak počas roka sa darilo neživotnému poisteniu, v rámci ktorého predpis vzrástol medziročne o 8,9 %. Nová produkcia v rámci neživotného poistenia stúpla o 1,4 %. Náklady na poistné plnenia ku koncu decembra dosiahli 26,4 mil. eur. V porovnaní so stavom z konca roka 2016 to je zvýšenie o 4 %. Počet poistných udalostí bol vlani obdobný ako v predchádzajúcom roku, resp. nepatrne poklesol o 0,4 %. Zisk pred zdanením dosiahol vlani 6,03 mil. eur pri raste o 10,5 %.

„Uplynulý rok patril k tým náročnejším, dosiahnuté výsledky tak majú pre nás o to väčšiu hodnotu. Nadviazať na tieto výsledky v roku 2018 bude vyžadovať, v prostredí silnej konkurencie a avizovaných legislatívnych zmien na bankovom a poistnom trhu, ešte viac úsilia a hľadanie efektívnejších ciest,“ povedal Jozef Adamkov, predseda predstavenstva Wüstenrot poisťovne a Wüstenrot stavebnej sporiteľne.

O spoločnosti

Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Na slovenskom trhu sa etablovala najskôr v oblasti stavebného sporenia a následne aj v oblasti poistenia. Wüstenrot stavebná sporiteľňa pôsobí na Slovensku od júna 1993, odvtedy prešla čiastočnou zmenou akcionárskej štruktúry a obchodného mena. Wüstenrot poisťovňa bola založená v roku 1998, najskôr ako životná poisťovňa, neskôr vstúpila aj na trh neživotného poistenia, od roku 2004 vlastní univerzálnu licenciu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame