Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wüstenrot
Ilustračné foto Wüstenrot
9. novembra 2017 11:34 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA, voFinanciach.sk

Spoločnosť Wüstenrot bola na Slovensku ku koncu septembra zisková

Hrubý zisk Wüstenrot stavebnej sporiteľne bol v deviatich mesiacoch na úrovni 1,86 mil. eur a Wüstenrot poisťovňa evidovala zisk pred zdanením 5,7 mil. eur.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa a Wüstenrot poisťovňa produkčnými výsledkami dosiahnutými v treťom štvrťroku 2017 nadviazali na úspešný trend prvého polroka.

Sporiteľňa s rastom nových obchodov

Wüstenrot stavebná sporiteľňa uzatvorila od začiatku januára do konca septembra nové obchody v oblasti sporenia v objeme cieľových súm 204,9 mil. eur. Podľa vyjadrení spoločnosti je to medziročný nárast o 18,3 %. Zisk pred zdanením vzrástol o 67,7 % na 1,86 mil. eur.

Spoločnosť zároveň poskytla klientom stavebné úvery a medziúvery v objeme cieľových súm 94,2 mil. eur, čo je o polovicu viac ako pred rokom. Financie vyplatené klientom dosiahli 142,8 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 16,8 %.

V poisťovni sa darilo najmä neživotnej časti

Wüstenrot poisťovňa dosiahla za deväť mesiacov hrubé predpísané poistné v rámci životného a neživotného poistenia vo výške 43,1 mil. eur. Podľa vyjadrení spoločnosti výraznejšie vzrástol predpis v neživotnom poistení, a to o 8,8 %. Taktiež nová produkcia bola výraznejšie rastová v rámci neživotného poistenia, teda o 11 %.

Počet poistných udalostí v období od začiatku januára do konca septembra mierne klesol o pol percenta. Náklady na poistné plnenia však stúpli o 7,9 %, a to výraznejšie v neživotnom poistení o 14,7 %. Výška hrubých technických rezerv dosiahla na konci septembra 138 mil. eur. Zisk pred zdanením presiahol 5,7 mil. eur pri raste o 6,6 %.

“Vplyv legislatívnych opatrení sa na finančnom trhu už začína prejavovať, a preto je náročnejšie dosiahnuť také výsledky, ako pred rokom. O to viac nás teší, že aj vďaka správnemu nastaveniu produktového portfólia a osobnej zainteresovanosti našich pracovníkov i obchodných partnerov sa nám v oboch spoločnostiach darí dosahovať medziročné nárasty takmer vo všetkých hlavných ukazovateľoch, vrátane celkového hospodárskeho výsledku,” povedal Jozef Adamkov, predseda predstavenstva Wüstenrot poisťovne a Wüstenrot stavebnej sporiteľne.

O Wüstenrote

Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Na slovenskom trhu sa etablovala najskôr v oblasti stavebného sporenia a následne aj v oblasti poistenia. Wüstenrot stavebná sporiteľňa pôsobí na Slovensku od júna 1993, odvtedy prešla čiastočnou zmenou akcionárskej štruktúry a obchodného mena. Wüstenrot poisťovňa bola založená v roku 1998, najskôr ako životná poisťovňa, neskôr vstúpila aj na trh neživotného poistenia. Od roku 2004 vlastní univerzálnu licenciu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame