Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VÚB
Ilustračné foto VÚB
14. júna 2018 14:46 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Spoločnosť VÚB Leasing dosiahla vlani zisk necelých 3 mil. eur

V minulom roku lízingová spoločnosť prefinancovala nové obchody za 209,5 mil. eur.

Spoločnosť VÚB Leasing dosiahla v minulom roku čistý zisk 2,7 mil. eur. V roku 2016 to bol pritom ešte zisk 3,3 mil. eur. Avšak spoločnosť je s dosiahnutými výsledkami spokojná. “Vo finančnej oblasti sme zaznamenali dobré výsledky vo výnosových i nákladových ukazovateľoch,” skonštatovala firma vo výročnej správe za minulý rok.

Rok 2017 bol pre firmu podľa jej vyjadrení nielen náročný z hľadiska stanovených cieľov v rôznych oblastiach, ale aj ambiciózny z pohľadu obchodných a finančných plánov. “Sme radi, že môžeme konštatovať, že uplynulý rok bol aj rokom dynamickým, čo sa prejavilo pozitívne nielen na výsledkov slovenského lízingového trhu, ale aj na celkových výsledkoch našej spoločnosti,” uviedla spoločnosť VÚB Leasing.

Firma prefinancovala v minulom roku nové obchody za 209,5 mil. eur. V oblasti hnuteľných vecí firma medziročne rástla. K tomuto nárastu prispeli komodity strojov pre poľnohospodárstvo, strojárstvo a stavebníctvo. V oblasti financovania lodí, lietadiel a železničných vozidiel spoločnosť zaznamenala medziročný nárast o 96,5 %. Pri osobných vozidlách to bol nárast o 9,8 %. V oblasti financovania nehnuteľných predmetov to bol rast o 9,6 %.

O spoločnosti

Firma VÚB Leasing, pôvodne B.O.F., vznikla vo februári 1991. Majoritný akcionár, Prvá slovenská investičná skupina, predal v roku 2007 svoj 70-percentný podiel VÚB banke. Na VÚB Leasing sa spoločnosť premenovala v septembri 2008. VÚB banka začiatkom februára 2010 odkúpila od Prvej slovenskej investičnej skupiny zvyšných 30 % akcií spoločnosti VÚB Leasing a stala sa tak jej 100-percentným vlastníkom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame