Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Španielsko predalo dlhopisy za zhruba 4 mld. eur

Euro bankovky peniaze
Ilustračné foto pixabay.com

Výnosy z dlhodobých štátnych cenných papierov krajiny sa zvýšili v dôsledku neistoty po voľbách a pre problémy na globálnych akciových trhoch.

Španielsko predalo dlhopisy v hodnote zhruba 4 mld. eur, pričom výnosy z dlhodobých štátnych cenných papierov sa zvýšili. Štvrtkový predaj ovplyvnilo to, že dlhopisy v celej eurozóne sa dostali pod tlak v dôsledku problémov na globálnych akciových trhoch. V Španielsku okrem toho vládne neistota po nerozhodných parlamentných voľbách zo záveru roka 2015, po ktorých ešte len treba zostaviť vládu.

Výnos presiahol 2,3 %
Na štvrtkovej aukcii Madrid predal za 836 mil. eur dlhopisy splatné 30. júla 2030 s výnosom 2,313 %. Na predchádzajúcej aukcii, ktorá bola 3, decembra, čiže niekoľko týždňov pred parlamentnými voľbami, bol priemerný výnos z takýchto cenných papierov na úrovni 2,008 %. Španielsko zároveň vo štvrtok za 3,2 mld. eur predalo dlhopisy splatné 21. januára 2019 s priemerným výnosom 0,291 %.

Celkovo chce Španielsko v tomto roku získať 125 mld. eur
Štvrtková aukcia štátnych cenných papierov znamená, že španielske ministerstvo financií už predalo približne 15 % strednodobých a dlhodobých dlhopisov, ktoré chce v tomto roku umiestniť na trhu. Madrid plánuje v roku 2016 predať takéto cenné papiere za 125,3 mld. eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 21. januára 2016 12:21Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...