Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf pokles
Ilustračné foto Idea go/FreeDigitalPhotos.net
7. júna 2017 14:46 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Španielska Banco Santander prevezme za jedno euro konkurenta Banco Popular

Spoločnosť Banco Popular ťažia zlé úvery v objeme 7,9 mld. eur, jej akcie od minulého týždňa stratili viac ako polovicu hodnoty.

Španielska banka Banco Santander kupuje za symbolické jedno euro menšieho domáceho konkurenta Banco Popular. Prevzatie sa uskutoční na základe aukcie, ktorú odobrila Európska komisia po tom, čo Európska centrálna banka (ECB) tento týždeň konštatovala, že spoločnosť Banco Popular už pravdepodobne krachuje, prípadne jej hrozí bankrot. Banco Santander v stredu oznámila, že prevezme všetky akcie konkurenčnej spoločnosti a na jej stabilizáciu vynaloží zhruba 7 mld. eur, ktoré plánuje získať upísaním nových akcií.

Spoločnosť Banco Popular so sídlom v Madride ťažia nesplácené úvery v celkovej výške 7,9 mld. eur, z čoho zhruba 7,2 mld. eur pripadá na realitný sektor. Trhová hodnota banky sa od minulého týždňa prepadla o viac ako polovicu. Obchodovanie s akciami, ktorých kurz klesol na 32 centov za kus, zastavili španielske regulačné úrody pred stredajším otvorením burzy v Madride. Prevzatím spoločnosti sa skupina Santander stane najväčšou španielskou bankou podľa objemu úverov aj vkladov s dosahom na 17 mil. zákazníkov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame