Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Medzinárodná investičná banka
Členské krajiny MIB
18. júla 2018 14:33 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Slovensko v Moskve odovzdalo ratifikačné dokumenty medzinárodných bánk

Odovzdaním oboch protokolov o Medzinárodnej investičnej banke a Medzinárodnej banke hospodárskej spolupráce sa oficiálne zavŕšil proces ich dlhodobej ratifikácie.

Slovensko v stredu odovzdalo ratifikačné dokumenty Medzinárodnej investičnej banky a Medzinárodnej banky hospodárskej spolupráce. Urobil tak na oficiálnej návšteve Moskvy štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek. Dohoda o Medzinárodnej investičnej banke a Dohoda o Medzinárodnej banke hospodárskej spolupráce tak putuje do depozitára ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie.

Ako ďalej informuje rezort zahraničných vecí, Slovensko tak posilňuje právnu základňu, ktorou získava prístup k rozšíreným obchodným a investičným príležitostiam pod hlavičkou medzinárodných finančných inštitúcii. „Hospodárska a obchodná spolupráca Slovenska a Ruskej federácie zaostáva za možnosťami oboch krajín. Silnejúci hospodársky rast dáva priestor slovenským podnikateľským subjektom z energetiky, elektrotechniky, strojárstva, potravinárstva či certifikácie,“ uviedol Parízek.

Ratifikácia je zavŕšená

Členskými štátmi Medzinárodnej banky hospodárskej spolupráce sú v súčasnosti Bulharská republika, Česká republika, Mongolsko, Poľská republika, Ruská federácia, Rumunsko, Slovenská republika a Vietnamská socialistická republika.

Banka sa špecializuje na poskytovanie komerčných úverov pre malé a stredné podniky, obchodné financovanie, vedenie účtov, operácie na finančných trhoch a podporu medzinárodného obchodu. Odovzdaním oboch protokolov sa oficiálne zavŕšil proces ich dlhodobej ratifikácie, ktorá nasledovala po reforme banky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame