Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mobil
Ilustračné foto. pixabay.com
28. novembra 2017 15:04 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Slovensko sa pri okamžitých platbách zapojí do projektu TIPS

Projekt TIPS umožní prevod peňazí v reálnom čase.

Banková rada Národnej banky Slovenska (NBS) v utorok schválila stratégiu v oblasti okamžitých platieb. Slovenská centrálna banka nebude budovať a prevádzkovať vlastné riešenie pre spracovanie okamžitých platieb. Pre tento účel podporuje podľa zverejnených informácií využitie spoločného projektu eurosystému s názvom TIPS (Target Instant Payment Settlement).

Cieľom projektu TIPS je poskytnúť celoeurópsku službu okamžitého vyrovnania platieb, ktorá občanom a podnikom umožní prevod peňazí v reálnom čase. Dostupná bude 24 hodín denne počas celého roka. TIPS bude vyvinutý centrálnymi bankami eurosystému v spolupráci s bankovým sektorom Európy.

Plánovaný termín pre uvedenie tejto služby do prevádzky je november 2018. Národná banka Slovenska bude poskytovať službu TIPS a jej prevádzkovú podporu obdobným spôsobom, ako to v súčasnosti robí pre systém TARGET2.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame