Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Francisco Seco
16. apríla 2019 11:33 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Slovensko dopredalo dlhopisy z aprílovej aukcie za viac ako 26 miliónov eur

Nekonkurenčnou časťou aukcie tak v utorok štát zavŕšil aprílové domáce predaje štátnych bondov, v ktorých si aj s pondelňajšou konkurenčnou časťou od investorov požičal celkovo 245,6 mil. eur.

Štát v utorok dopredal ďalšie dlhopisy za 26,3 mil. eur. Nekonkurenčnou časťou aukcie tak zavŕšil aprílové domáce predaje štátnych bondov, v ktorých si aj s pondelňajšou konkurenčnou časťou od investorov požičal celkovo 245,6 mil. eur. Informovala o tom Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity.

V utorňajšej nekonkurenčnej časti aukcie ponúkol investorom dlhopisy z dvoch emisií. Pri dlhopisoch splatných v júni 2028 mohli investori dodatočne nakúpiť cenné papiere za 20,8 mil. eur. Napokon celkový dopyt dosiahol 3,6 mil. eur pri priemernej cene 104,3322 %. V druhej aukcii bondov splatných v januári 2031 zase ARDAL ponúkol dodatočných 23 mil. eur, z ktorých investori nakúpili celý objem pri priemernej cene 108,6813 %.

Čítajte aj:

Slovensko tak tento rok zatiaľ v domácich aukciách predalo štátne dlhopisy za vyše 900 mil. eur. Okrem toho štát začiatkom apríla úspešne umiestnil na medzinárodnom trhu nový 11-ročný dlhopis, z ktorého sa predala miliarda eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame