Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SZRB
Ilustračné foto. SZRB
21. novembra 2017 10:38 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Slovenská záručná a rozvojová banka so ziskom necelých 6 mil. eur

V medziročnom porovnaní sa deväťmesačný zisk SZRB znížil o 5,1 %.

Slovenská záručná a rozvojová banka (SZRB) dosiahla ku koncu septembra čistý zisk takmer 6 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z účtovnej závierky, v medziročnom porovnaní je to pokles o 5,1 %. Banke klesli čisté úrokové výnosy, ako aj čisté výnosy z poplatkov a provízií. Celkové prevádzkové výnosy tak zaznamenali zníženie o 6,1 % na 13,2 mil. eur.

V minulom roku dosiahla banka čistý zisk 2,53 mil. eur. V medziročnom porovnaní to bol pokles o 16,7 %. Banka poskytla vlani 667 úverov za 112 mil. eur. Výška úverového portfólia ku koncu minulého roka presiahla 328 mil. eur. Zároveň banka vlani poskytla 224 záruk v objeme takmer 33 mil. eur. Výška celkového portfólia poskytnutých záruk bola ku koncu minulého roka za viac ako 103 mil. eur.

O spoločnosti

Slovenskú záručnú a rozvojovú banku založilo Ministerstvo financií SR ako štátny peňažný ústav v roku 1991 a koncom októbra 2002 sa banka zmenila na akciovú spoločnosť. Jediným akcionárom je štát. Banka je zameraná najmä na rozvoj malého a stredného podnikania na Slovensku. Okrem toho podporuje aj mestá a obce alebo vlastníkov bytových domov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame