Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SZRB
Ilustračné foto. SZRB
13. júna 2018 13:54 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Slovenská záručná a rozvojová banka ku koncu marca so ziskom cez 2 mil. eur

V medziročnom porovnaní je to pokles o 21 %.

Slovenská záručná a rozvojová banka (SZRB) dosiahla v prvom štvrťroku čistý zisk niečo cez 2 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z informácií zverejnených spoločnosťou, v medziročnom porovnaní je to pokles o 21 %. Prevádzkové výnosy sa znížili o 9,6 % na 4,1 mil. eur. Znížili sa však aj prevádzkové náklady, a to o 6,7 % na 2,1 mil. eur.

V minulom roku banka dosiahla čistý zisk 3,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 37,5 %. Banka vlani poskytla 621 úverov v celkovom objeme 103 mil. eur, pričom výška úverového portfólia presiahla na konci decembra 306 mil. eur. Zároveň banka poskytla 271 záruk za 27 mil. eur. Výška portfólia poskytnutých záruk k ultimu vlaňajška presiahla 87 mil. eur.

V súlade so svojim strategickým zameraním bude banka v ďalších rokoch svojej činnosti podľa jej vyjadrení podporovať predovšetkým sektor malého a stredného podnikania, aby umožnila svojim klientom lepšie zabezpečiť ich investičné a prevádzkové potreby. To by malo podľa vyjadrení banky prispieť k rozvoju ekonomiky Slovenska. Banka sa bude snažiť zapojiť aj do financovania projektov prostredníctvom štrukturálnych fondov.

O spoločnosti

Slovenskú záručnú a rozvojovú banku založilo Ministerstvo financií SR ako štátny peňažný ústav v roku 1991 a koncom októbra 2002 sa banka zmenila na akciovú spoločnosť. Jediným akcionárom je štát. Banka je zameraná najmä na rozvoj malého a stredného podnikania na Slovensku. Okrem toho podporuje aj mestá a obce alebo vlastníkov bytových domov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame