Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rast graf
Ilustračné foto. worradmu/FreeDigitalPhotos.net
23. augusta 2015 9:16 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Slovenská záručná a rozvojová banka dosiahla zisk 4,3 mil. eur

V medziročnom porovnaní je to nárast o 3,3 %.

Slovenská záručná a rozvojová banka dosiahla v prvom polroku zisk po zdanení vo výške 4,3 mil. eur. V porovnaní s prvým polrokom minulého roka to je zvýšenie o 3,3 %. Ako ďalej vyplýva zo zverejnených informácií, prevádzkové výnosy klesli o 4,3 % na 10,5 mil. eur. Avšak znížili sa aj prevádzkové náklady, a to o 10,6 % na 4,4 mil. eur.

V minulom roku dosiahla banka čistý zisk 1,9 mil. eur. V medziročnom porovnaní ho zvýšila o 148,4 %. Čisté úrokové výnosy podľa zverejnených informácií stúpli o 7,3 % na 19,9 mil. eur. Prevádzkové výnosy vzrástli o 13,3 % na 23,2 mil. eur. Vzrástli aj prevádzkové náklady, a to o 5,3 % na 10,8 mil. eur.

O spoločnosti

Slovenskú záručnú a rozvojovú banku založilo Ministerstvo financií SR ako štátny peňažný ústav v roku 1991 a koncom októbra 2002 sa banka zmenila na akciovú spoločnosť. Jediným akcionárom je štát. Banka je zameraná najmä na rozvoj malého a stredného podnikania na Slovensku. Okrem toho podporuje aj mestá a obce alebo vlastníkov bytových domov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies