Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slovenská záručná a rozvojová banka dosiahla zisk 4,3 mil. eur

Rast graf
Ilustračné foto. worradmu/FreeDigitalPhotos.net

V medziročnom porovnaní je to nárast o 3,3 %.

Slovenská záručná a rozvojová banka dosiahla v prvom polroku zisk po zdanení vo výške 4,3 mil. eur. V porovnaní s prvým polrokom minulého roka to je zvýšenie o 3,3 %. Ako ďalej vyplýva zo zverejnených informácií, prevádzkové výnosy klesli o 4,3 % na 10,5 mil. eur. Avšak znížili sa aj prevádzkové náklady, a to o 10,6 % na 4,4 mil. eur.

V minulom roku dosiahla banka čistý zisk 1,9 mil. eur. V medziročnom porovnaní ho zvýšila o 148,4 %. Čisté úrokové výnosy podľa zverejnených informácií stúpli o 7,3 % na 19,9 mil. eur. Prevádzkové výnosy vzrástli o 13,3 % na 23,2 mil. eur. Vzrástli aj prevádzkové náklady, a to o 5,3 % na 10,8 mil. eur.

O spoločnosti

Slovenskú záručnú a rozvojovú banku založilo Ministerstvo financií SR ako štátny peňažný ústav v roku 1991 a koncom októbra 2002 sa banka zmenila na akciovú spoločnosť. Jediným akcionárom je štát. Banka je zameraná najmä na rozvoj malého a stredného podnikania na Slovensku. Okrem toho podporuje aj mestá a obce alebo vlastníkov bytových domov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 23. augusta 2015 9:16Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...