Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenská sporiteľňa
Ilustračné foto Slovenská sporiteľňa
17. februára 2016 12:16 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Slovenská sporiteľňa začala s predajom HZL určených pre verejnosť

Úročiť sa budú ročnou pevnou úrokovou sadzbou 1,05 %.

Slovenská sporiteľňa začala s predajom hypotekárnych záložných listov v celkovej výške 10 mil. eur. Predaj ukončí najneskôr 10. marca tohto roka. Ako ďalej banka informovala, emisiu tvorí 10 tisíc cenných papierov s menovitou hodnotou tisíc eur. Úročiť sa budú ročnou pevnou úrokovou sadzbou 1,05 %. Výnosy bude banka vyplácať až do splatnosti, ktorá je 11. marca 2021, každý polrok, vždy v marci a septembri.
Upisovanie bez poplatku
Emisný kurz je stanovený na 100 % menovitej hodnoty cenného papiera. Minimálna výška investície nie je stanovená. Maximálna výška objednávky je stanovená na 500 tis. eur. Banka nebude investorom účtovať žiadne poplatky týkajúce sa upisovania cenných papierov. V prípade potreby ich môžu kedykoľvek predať na Burze cenných papierov v Bratislave prostredníctvom Slovenskej sporiteľne alebo ktoréhokoľvek obchodníka s cennými papiermi.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies