Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slovenská sporiteľňa začala s predajom HZL určených pre verejnosť

Slovenská sporiteľňa
Ilustračné foto Slovenská sporiteľňa

Úročiť sa budú ročnou pevnou úrokovou sadzbou 1,05 %.

Slovenská sporiteľňa začala s predajom hypotekárnych záložných listov v celkovej výške 10 mil. eur. Predaj ukončí najneskôr 10. marca tohto roka. Ako ďalej banka informovala, emisiu tvorí 10 tisíc cenných papierov s menovitou hodnotou tisíc eur. Úročiť sa budú ročnou pevnou úrokovou sadzbou 1,05 %. Výnosy bude banka vyplácať až do splatnosti, ktorá je 11. marca 2021, každý polrok, vždy v marci a septembri.
Upisovanie bez poplatku
Emisný kurz je stanovený na 100 % menovitej hodnoty cenného papiera. Minimálna výška investície nie je stanovená. Maximálna výška objednávky je stanovená na 500 tis. eur. Banka nebude investorom účtovať žiadne poplatky týkajúce sa upisovania cenných papierov. V prípade potreby ich môžu kedykoľvek predať na Burze cenných papierov v Bratislave prostredníctvom Slovenskej sporiteľne alebo ktoréhokoľvek obchodníka s cennými papiermi.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 17. februára 2016 12:16Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...