Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenská sporiteľňa Pobočka, podpis
Ilustračné foto Slovenská sporiteľňa
7. októbra 2015 10:23 BankySpotrebiteľ od voFinanciach.skSITA

Slovenská sporiteľňa predáva záložné listy za 5 mil. eur

Úročiť sa budú ročnou pevnou úrokovou sadzbou 1,2 %.

Slovenská sporiteľňa začala s predajom hypotekárnych záložných listov v celkovej výške 5 mil. eur. Predaj ukončí najneskôr 28. októbra tohto roka. Ako ďalej banka informovala, emisiu tvorí 5 tisíc cenných papierov s menovitou hodnotou tisíc eur. Úročiť sa budú ročnou pevnou úrokovou sadzbou 1,2 %. Výnosy bude banka vyplácať až do splatnosti, ktorá je 29. októbra 2020, každý polrok, vždy v októbri a apríli.

Emisný kurz je stanovený na 100 % menovitej hodnoty cenného papiera. Minimálna výška investície nie je stanovená. Maximálna výška objednávky je stanovená na 500 tis. eur. Banka nebude investorom účtovať žiadne poplatky týkajúce sa upisovania cenných papierov. V prípade potreby ich môžu kedykoľvek predať na Burze cenných papierov v Bratislave prostredníctvom Slovenskej sporiteľne alebo ktoréhokoľvek obchodníka s cennými papiermi.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies