Slovenská sporiteľňa predáva záložné listy za 5 mil. eur

7. októbra 2015 10:23
SITA
Slovenská sporiteľňa Pobočka, podpis
Ilustračné foto Slovenská sporiteľňa

Úročiť sa budú ročnou pevnou úrokovou sadzbou 1,2 %.


Slovenská sporiteľňa začala s predajom hypotekárnych záložných listov v celkovej výške 5 mil. eur. Predaj ukončí najneskôr 28. októbra tohto roka. Ako ďalej banka informovala, emisiu tvorí 5 tisíc cenných papierov s menovitou hodnotou tisíc eur. Úročiť sa budú ročnou pevnou úrokovou sadzbou 1,2 %. Výnosy bude banka vyplácať až do splatnosti, ktorá je 29. októbra 2020, každý polrok, vždy v októbri a apríli.

Emisný kurz je stanovený na 100 % menovitej hodnoty cenného papiera. Minimálna výška investície nie je stanovená. Maximálna výška objednávky je stanovená na 500 tis. eur. Banka nebude investorom účtovať žiadne poplatky týkajúce sa upisovania cenných papierov. V prípade potreby ich môžu kedykoľvek predať na Burze cenných papierov v Bratislave prostredníctvom Slovenskej sporiteľne alebo ktoréhokoľvek obchodníka s cennými papiermi.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články