Slovenská sporiteľňa poskytne HB Reavis úver 27 mil. eur

24. augusta 2015 10:27
SITA
Slovenská sporiteľňa
Ilustračné foto Slovenská sporiteľňa

Celkové investičné náklady projektu Twin City A dosiahnu 31,5 mil. eur.

Slovenská sporiteľňa podpísala úverovú zmluvu na financovanie výstavby administratívnej budovy Twin City A v Bratislave. Banka poskytne developerskej spoločnosti HB Reavis úver v celkovej výške 27 mil. eur. Suma pozostáva z konštrukčného úveru, ktorý pokryje stavebné náklady do výšky 75 % s následným navýšením po kolaudácii stavebného objektu. Úver má podľa vyjadrení banky splatnosť šesť rokov. Celkové investičné náklady projektu dosiahnu 31,5 mil. eur.

Prvá budova bratislavského projektu Twin City prinesie na jeseň 2015 na trh spolu takmer 16-tisíc metrov štvorcových kancelárskych priestorov. Twin City A je jedným z troch objektov úvodnej fázy projektu Twin City. Počas tohto a budúceho roka by mala úvodná fáza projektu Twin City priniesť na trh takmer 65-tisíc metrov štvorcových kancelárskych plôch, retailu a služieb. Development celého projektu Twin City je rozfázovaný na dvanásť častí, ktoré bude HB Reavis stavať postupne.

O HB Reavis

Medzinárodná developerská skupina HB Reavis vznikla v roku 1993 v Bratislave. Pôsobí na kľúčových trhoch v strednej a východnej Európe ako je Poľsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, ďalej v Spojenom kráľovstve a v Turecku. Na všetkých trhoch HB Reavis využíva integrovaný obchodný model zahŕňajúci development, výstavbu, správu majetku a investičný manažment. Spoločnosť má celkové aktíva 1,8 mld. eur s čistou hodnotou 964 mil. eur.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články