Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenská sporiteľňa
Ilustračné foto Slovenská sporiteľňa
5. januára 2018 13:25 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Slovenská sporiteľňa je s minuloročnými výsledkami spokojná

Deväťmesačný zisk banky klesol o 26,6 % na 125,1 mil. eur.

Slovenská sporiteľňa je s minuloročnými výsledkami napriek poklesu zisku spokojná. Podľa jej vyjadrení totiž obchod rástol v súlade s očakávaniami. Konsolidovaný zisk skupiny Slovenskej sporiteľne za deväť mesiacov poklesol o 26,7 % na 126,2 mil. eur. Deväťmesačný zisk samotnej banky klesol o 26,6 % na 125,1 mil. eur.

Dôvodom poklesu v roku 2017 boli dve mimoriadne transakcie, ktoré ovplyvnili hospodárenie v roku 2016. Výnos z predaja účasti v spoločnosti Visa Europe Ltd. spoločnosti Visa Inc v hodnote 26,8 mil. eur a mimoriadny výnos 14,5 mil. eur, ktorý vznikol vkladom časti podniku týkajúceho sa platobných terminálov a transakcií do spoločnosti Global Payments.

Banka chce zvyšovať efektívnosť

“V prostredí historicky najnižších úrokových sadzieb sa sústreďujeme na zlepšovanie klientskej skúsenosti s dôrazom na digitalizáciu, zvyšovanie efektívnosti a dôsledné riadenie nákladov,” uviedla hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame