Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sporenie, peniaze, euro, bankovky
Ilustračné foto pixabay.com
22. októbra 2015 12:12 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Slováci sporia najmä na nepredvídateľné udalosti

Z prieskumu GfK vyplynulo, že Slováci sporia hlavne pre prípad núdze, na kúpu nábytku, vybavenia domácnosti či rekonštrukciu bytu alebo domu.

Najčastejšími dôvodmi sporenia Slovákov sú možné nepredvídateľné udalosti. Až 50 % sporiteľov si odkladá financie pre prípad núdze. Ďalšími dôvodmi sporenia sú kúpa nábytku, dovolenky, vybavenie domácnosti, rekonštrukcia bytu či domu. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pripravila agentúra GfK pre Prvú stavebnú sporiteľňu.
Výška usporenej sumy rastie
Výška mesačne sporenej sumy podľa vyjadrení spoločnosti rok čo rok stúpa. Do 30 eur si mesačne odloží 12 % Slovákov. Podľa prieskumu 33 % ľudí je v súčasnosti ochotných odkladať od 31 do 100 eur mesačne. Viac ako 100 eur si mesačne odkladá 31 % ľudí. Z nich je dokonca jedno percento ľudí, ktorí mesačne ušetria viac ako 500 eur.
O prieskume
Kvantitatívny reprezentatívny prieskum uskutočnila agentúra GfK na vzorke 1 200 respondentov v máji 2015. Využila osobné dopytovanie respondentov vo veku 18 až 65 rokov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies