Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slováci preferujú úsporu prostredníctvom zníženia úroku

úvery, bývanie, dom, peniaze, euro, bankovky kalkulačka
Ilustračné foto Mister GC/FreeDigitalPhotos.net

Medzi atraktívne benefity patrí aj zníženie mesačných splátok.

Okamžité zníženie úroku pri refinancovaní pôžičky preferuje 44 % Slovákov, ktorí majú bankový úver. Vyplýva to z prieskumu GfK, ktorý robila pre banku Zuno. Medzi atraktívne benefity patrí aj okamžité zníženie mesačných splátok, vyjadrilo sa tak 37 % respondentov, ale aj zníženie celkových nákladov na úver, pričom túto možnosť uviedlo 36 % opýtaných.

“Dáta z prieskumu ukazujú, že bankoví klienti sú si vedomí možnosti šetrenia, ktoré vyplýva aj z dlhšie trvajúceho poklesu úrokových sadzieb. Ďalšou možnosťou je ušetriť aj na poplatkoch,“ komentoval výsledky prieskumu špecialista na úvery Zuno banky Jozef Dudáš. Zaujímavým zistením pre GfK, ktoré vyplynulo z ich prieskumu, je frekvencia sledovania ponúk na refinancovanie úverov. “Takmer polovica respondentov sleduje ponuky na refinancovanie aspoň raz za mesiac, pričom viac ako polovica z nich dokonca viackrát,“ uviedol Július Filo z GfK.

Prieskum pre Zuno banku vykonala on-line spôsobom GfK Slovakia na vzorke 300 respondentov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 26. októbra 2015 9:41Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...