Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Internet, mobil, počítač
Ilustračné foto. pixabay.com
6. novembra 2018 13:42 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Slováci podľa prieskumu čoraz častejšie využívajú internetbanking

Medziročne sa počet ľudí využívajúcich internetové bankovníctvo na Slovensku zvýšil o 4 percentuálne body.

Slováci čoraz viac využívajú internetbanking. V súčasnosti internetové bankovníctvo na Slovensku využíva 65 % Slovákov. Medziročne sa počet ľudí využívajúcich internetové bankovníctvo na Slovensku zvýšil o 4 percentuálne body. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre skupinu Erste zrealizovala spoločnosť IMAS International v septembri 2018.

Častejšie bankujú mladí

Z vekových kategórií najčastejšie bankujú ľudia vo veku 30 až 49 rokov, a to až 76 %, najmenej 50-roční a starší (49 %). Na Slovensku k internetovému bankovníctvu viac inklinujú muži (67 %) v porovnaní so ženami (62 %). Platobné platformy ako PayPal, Apple Pay či Google Pay využíva na Slovensku 30 % ľudí.

Slováci prostredníctvom internetu nielen využívajú služby banky, ale aj čoraz častejšie nakupujú. Z prieskumu vyplýva, že online obchody využíva na nákup oblečenia, obuvi či rôznych doplnkov 56 % Slovákov. Zhodne 56-percentný podiel zaznamenala elektronika ako TV, počítače, tablety či smartfóny.

O nákup jedla online nie je záujem

Vyše polovica Slovákov nakupuje cez internet letenky, alebo platí za hotel či iné cestovné položky. Rovnako vyše 50 % Slovákov uviedlo, že cez internet nakupuje knihy. Najmenej nakupujú Slováci prostredníctvom internetu jedlo (16 %). Až 54 % Slovákov si nevie predstaviť, že by si práve jedlo objednávali online.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame