Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VÚB
Ilustračné foto VÚB
31. júla 2018 10:12 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Skupina VÚB vykázala pokles zisku o 8 % na viac ako 93 mil. eur

Samotná VÚB banka evidovala individuálny zisk 92,66 mil. eur.

Skupina VÚB dosiahla v prvom polroku čistý zisk 93,2 mil. eur pri medziročnom poklese o 8 %. Samotná VÚB banka evidovala pokles individuálneho zisku o 1,9 % na 92,66 mil. eur. “V porovnaní s rokom 2017 čistý zisk klesol, dôvodom boli jednorazové príjmy zaznamenané v roku 2017,” uviedol generálny riaditeľ VÚB banky Alexander Resch. “Čo sa týka profitability, dosiahli sme medziročný nárast príjmov. Tento výsledok sa podaril vďaka dobrej stratégii obchodovania s cennými papiermi a taktiež pozitívnym vývojom príjmov z poplatkov,” doplnil Resch.

Objem úverov stúpol

Ku koncu júna dosiahol celkový objem úverov klientom 12,632 mld. eur pri medziročnom náraste o 11,1 %. Medziročný rast úverov na úrovni 1,3 mld. eur bol podľa vyjadrení skupiny hlavne vďaka výkonnosti hypotekárnych úverov. Objem vkladov klientov bol na konci šiesteho mesiaca vo výške 10,223 mld. eur. V porovnaní so stavom z konca júna 2017 to znamená nárast o 2 %.

Všeobecná úverová banka vznikla 1. januára 1990 vyčlenením komerčných aktivít pre firemných klientov na území SR zo Štátnej banky československej ako štátny peňažný ústav. V roku 1992 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť patriacu pod Fond národného majetku SR. Koncom roku 2001 získala väčšinový podiel vo VÚB talianska banková skupina IntesaBci, v súčasnosti Intesa Sanpaolo.

Do skupiny VÚB patrí VÚB banka a jej 100-percentné dcérske spoločnosti Consumer Finance Holding Česká Republika a VÚB Leasing. Skupina z konsolidovaného hľadiska taktiež zahŕňa VÚB Generali DSS s podielom 50 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame