Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VÚB
Ilustračné foto VÚB
31. októbra 2017 12:32 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA, voFinanciach.sk

Skupina VÚB v deviatich mesiacoch s nárastom zisku

Ku koncu septembra dosiahol celkový objem úverov 11,8 mld. eur a objem vkladov 10,2 mld. eur.

Skupina VÚB dosiahla v deviatich mesiacoch čistý zisk 140,4 mil. eur. V medziročnom porovnaní to podľa vyjadrení spoločnosti znamená nárast o 11,9 %. Individuálny čistý zisk samotnej banky sa zvýšil o 15,6 % na 128,2 mil. eur.

Vkladom aj úverom sa darilo

Bilančná suma skupiny sa zvýšila o 9,8 % na 15,193 mld. eur. Ku koncu septembra tohto roka dosiahol celkový objem úverov klientom 11,827 mld. eur, pričom v porovnaní s koncom septembra minulého roka je to zvýšenie o 12,7 %. Objem klientskych vkladov vzrástol o 6,4 % na 10,192 mld. eur.

“Teší ma, že našu obchodnú stratégiu ocenenili aj naši klienti, čo nám zaistilo vynikajúce výsledky pri hlavných produktoch. Zaznamenali sme 12,7-percentný nárast úverov a 6,4-percentný nárast vkladov. Navyše, získali sme ocenenie od magazínu Global Finance, ktorý vyhodnotil VÚB ako Najbezpečnejšiu banku v krajine,” povedal Alexander Resch, generálny riaditeľ VÚB banky.

O spoločnosti

Všeobecná úverová banka vznikla 1. januára 1990 vyčlenením komerčných aktivít pre firemných klientov na území SR zo Štátnej banky československej ako štátny peňažný ústav. V roku 1992 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť patriacu pod Fond národného majetku SR. Koncom roku 2001 získala väčšinový podiel vo VÚB talianska banková skupina IntesaBci, v súčasnosti Intesa Sanpaolo.

Skupinu VÚB tvorí VÚB banka a jej 100-percentné dcérske spoločnosti Consumer Finance Holding, VÚB Factoring a VÚB Leasing. Skupina z konsolidovaného hľadiska taktiež zahŕňa VÚB Generali DSS s 50-percentným podielom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame