Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VÚB
Ilustračné foto VÚB
6. novembra 2018 11:41 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Skupina VÚB ku koncu septembra so ziskom za takmer 132 mil. eur

Deväťmesačný zisk skupiny sa v medziročnom porovnaní znížil o 6,1 %.

Skupina VÚB, ktorá okrem banky zahŕňa dcérske spoločnosti, dosiahla v deviatich mesiacoch konsolidovaný čistý zisk 131,9 mil. eur pri medziročnom poklese o 6,1 %. Samotná banka pritom dosiahla individuálny čistý zisk 130,5 mil. eur pri raste o 1,8 %. Skupinový zisk klesol podľa vyjadrení spoločnosti pre jednorazové príjmy v roku 2017.

Vub.jpg

Prevádzkové výnosy skupiny sa v medziročnom porovnaní v deviatich mesiacoch zvýšili o 0,4 % na 400,1 mil. eur. Avšak vzrástli aj prevádzkové náklady, a to o 2,7 % na 180 mil. eur. “Sme spokojní, že sa nám aj v tomto náročnom období podarilo dosiahnuť na jednej strane skvelú obchodnú výkonnosť úverov a na strane druhej udržať stabilné prevádzkové výnosy. Vďaka úsiliu našich zamestnancov a zvýšenej aktivity smerom k zákazníkom sa nám podarilo kompenzovať negatívny efekt prostredia nízkych úrokových sadzieb na našu profitabilitu,” povedal generálny riaditeľ VÚB Alexander Resch.

Bilančná suma skupiny bola na konci deviateho mesiaca vo výške 15,985 mld. eur pri medziročnom náraste o 5,2 %. Úvery klientom stúpli o 11,8 % na 13,221 mld. eur a klientské vklady o 3,5 % na 10,753 mld. eur. Kapitálová primeranosť VÚB zostala podľa jej vyjadrení silná. Primeranosť kapitálu na úrovni skupiny predstavovala na konci septembra 18,15 %, čo je podľa vyjadrení VÚB vysoko nad požiadavkami stanovenými Národnou bankou Slovenska.

Vub2.jpg

O spoločnosti

Všeobecná úverová banka vznikla 1. januára 1990 vyčlenením komerčných aktivít pre firemných klientov na území SR zo Štátnej banky československej ako štátny peňažný ústav. V roku 1992 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť patriacu pod Fond národného majetku SR. Koncom roku 2001 získala väčšinový podiel vo VÚB talianska banková skupina IntesaBci, v súčasnosti Intesa Sanpaolo. Do skupiny VÚB patrí VÚB banka a jej 100-percentné dcérske spoločnosti Consumer Finance Holding Česká Republika a VÚB Leasing. Skupina z konsolidovaného hľadiska taktiež zahŕňa VÚB Generali DSS s podielom 50 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame