Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VÚB
Ilustračné foto VÚB
1. marca 2019 10:40 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Skupina VÚB dosiahla vlani čistý zisk na úrovni 160 mil. eur

VÚB zaznamenala v roku 2018 nárast úverov o viac ako 1,6 mld. eur a vkladov o viac ako 1,2 mld. eur.

Skupina VÚB, člen medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, pokračovala v raste počas celého roku 2018. Vlani dosiahla prevádzkový zisk vo výške 260,1 mil. eur, pomer nákladov a výnosov vo výške 45 % a čistý zisk na úrovni 160,3 mil. eur.

Ku koncu decembra minulého roka dosiahol celkový objem úverov 13,6 mld. eur, pri medziročnom náraste o 13,4 % a objem vkladov dosiahol úroveň 11,1 mld. eur, čo predstavovalo medziročný nárast o 12,0 %. Informovala o tom VÚB banka v piatok v tlačovej správe.

Banka hovorí o veľmi náročnom roku

„Rok 2018 bol pre nás veľmi náročný a to najmä z dôvodu pokračujúcich nízkych úrokových sadzieb vo výrazne konkurenčnom prostredí, čo malo výrazný dopad na marže. Sme hrdí, že v týchto neľahkých podmienkach sme opäť dosiahli skvelú obchodnú výkonnosť – nárast úverov o viac ako 1,6 mld. eur a vkladov o viac ako 1,2 mld. eur,“ uviedol generálny riaditeľ VÚB banky Alexander Resch.

Kapitálová primeranosť VÚB zostala aj naďalej silná. Primeranosť kapitálu na úrovni skupiny predstavovala v decembri 2018 17,18 %, čo je vysoko nad požiadavkami stanovenými Národnou bankou Slovenska.

Od 30. júna 2018 do skupiny VÚB patrí VÚB banka a jej 100-percentné dcérske spoločnosti Consumer Finance Holding Česká Republika a VÚB Leasing. Skupina z konsolidovaného hľadiska taktiež zahŕňa VÚB Generali DSS (podiel 50 %). VÚB je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame