Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Uniqa
Ilustračné foto. Uniqa
28. februára 2018 10:08 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Skupina Uniqa dosiahla v roku 2017 zisk pred zdanením 242,2 mil. eur

V medziročnom porovnaní zisk rakúskej poisťovacej skupiny vzrástol o 7,4 %.

Koncern Uniqa dosiahol v roku 2017 zisk pred zdanením vo výške 242,2 mil. eur, čo znamená v porovnaní s predchádzajúcim rokom nárast o 7,4 %. Predpis poistného sa zvýšil o 4,9 % na 5,293 mld. eur. Kombinovaný ukazovateľ, ktorý porovnáva náklady a škodovosť s predpísaným poistným, sa znížil na 97,5 %.

Skupina ďalej v stredu informovala, že v roku 2018 očakáva ďalší nárast zisku pred zdanením, ako aj zlepšovanie ukazovateľov škodovosti. Dividendu akcionárom na základe vlaňajšieho výsledku koncern zvýšil zo 49 na 51 centov na akciu a posúvať smerom nahor ju plánuje aj v nasledujúcich rokoch.

Uniqa poisťovňa pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina, a.s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa, a.s. V súčasnosti je koncern prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zastúpený v 19 európskych krajinách.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies