Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Uniqa
Ilustračné foto. Uniqa
28. februára 2018 10:08 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Skupina Uniqa dosiahla v roku 2017 zisk pred zdanením 242,2 mil. eur

V medziročnom porovnaní zisk rakúskej poisťovacej skupiny vzrástol o 7,4 %.

Koncern Uniqa dosiahol v roku 2017 zisk pred zdanením vo výške 242,2 mil. eur, čo znamená v porovnaní s predchádzajúcim rokom nárast o 7,4 %. Predpis poistného sa zvýšil o 4,9 % na 5,293 mld. eur. Kombinovaný ukazovateľ, ktorý porovnáva náklady a škodovosť s predpísaným poistným, sa znížil na 97,5 %.

Skupina ďalej v stredu informovala, že v roku 2018 očakáva ďalší nárast zisku pred zdanením, ako aj zlepšovanie ukazovateľov škodovosti. Dividendu akcionárom na základe vlaňajšieho výsledku koncern zvýšil zo 49 na 51 centov na akciu a posúvať smerom nahor ju plánuje aj v nasledujúcich rokoch.

Uniqa poisťovňa pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina, a.s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa, a.s. V súčasnosti je koncern prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zastúpený v 19 európskych krajinách.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Metlife

Metlife spúšťa globálnu inovačnú výzvu – program collab 3.0 EMEA

14. marca 2018 Poisťovne, Aktuality

Spoločnosť MetLife dnes spustila program „collab 3.0 EMEA“, globálnu otvorenú inovačnú platformu pozývajúcu podnikateľov a firmy pôsobiace v oblasti poistných technológií, aby rozšírili svoje aktivity so spoločnosťou MetLife a vyriešili niekoľko najväčších inovačných výziev poisťovateľa v jeho spoločnostiach v Európe, na Strednom východe a v Afrike.

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...