Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
úvery, dohoda, podpis, zmluva
Ilustračné foto Naypong/FreeDigitalPhotos.net
4. septembra 2018 10:33 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Skupina Swiss Life kupuje spoločnosť Fincentrum

Schválenie transakcie regulačnými úradmi sa očakáva koncom tohto roka.

Švajčiarska finančná skupina Swiss Life kupuje finančno-sprostredkovateľskú spoločnosť Fincentrum, ktorá podniká v Čechách a na Slovensku. Zmluvné strany sa dohodli, že cenu transakcie nezverejnia. Obe spoločnosti si ponechajú svoje zavedené značky, obchodnú štruktúru a portfólio služieb.

Trhový potenciál

“Aktivity spoločnosti Fincentrum dobre doplňujú lokálnu ponuku spoločnosti Swiss Life Select. Veríme našim kvalitným a klientsky orientovaným modelom nezávislého finančného poradenstva a sme presvedčení, že spoločne budeme schopní lepšie využiť dodatočný trhový potenciál,” povedal Nils Frowein, predseda dozornej rady Swiss Life Select CZ a člen predstavenstva Swiss Life Group.

“Som hrdý na to, čo spoločnosť Fincentrum dokázala. Za posledných 18 rokov sme sa stali renomovanou firmou, ktorá akvizíciou spoločností Swiss Life Group vstupuje na medzinárodný trh. Som si istý, že táto udalosť ešte posilní našu pozíciu na trhu,” povedal zakladateľ a riaditeľ Fincentra Petr Stuchlík. Akvizícia musí získať súhlas regulačných úradov. Očakáva sa, že bude dokončená v štvrtom štvrťroku 2018.

Swiss Life je poprednou európskou finančnou skupinou pôsobiacou v oblasti správy privátnych aj korporátnych financií, riadenia rizík a zaistenia penzie. Kľúčovými trhmi skupiny sú Švajčiarsko, Francúzsko a Nemecko. Skupina má približne 8 000 zamestnancov a zhruba 5 000 certifikovaných finančných poradcov.
Spoločnosť Fincentrum vznikla v apríli 2000 s cieľom vybudovať na českom internete finančný portál. Web kúpila v júli 2001 akciová spoločnosť Mafra. Po predaji internetového portálu pokračovala skupina Fincentrum v rozvoji finančno-sprostredkovateľských aktivít. Na Slovensku pôsobí od roku 2007.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame