Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skupina Pioneer Investments s predajmi za 10,7 mld. eur

Graf rast
Ilustračné foto. renjith krishnan/FreeDigitalPhotos.net

Objem spravovaného majetku skupiny dosiahol ku koncu júna 221 mld. eur.

Investičná skupina Pioneer Investments dosiahla v prvom polroku tohto roka čisté predaje vo výške 10,7 mld. eur. Ako ďalej informovala, v medziročnom porovnaní ide takmer o dvojnásobný nárast. Prispel k tomu podľa vyjadrení skupiny pretrvávajúci pozitívny vývoj čistých predajov naprieč všetkými trhmi a distribučnými kanálmi.

Objem spravovaného majetku skupiny sa medziročne zvýšil o 19 % a ku koncu júna dosiahol 221 mld. eur. Produktová ponuka Pioneer Investments prilákala podľa vyjadrení skupiny príjem investícií z trhov ako je napríklad Nemecko, Taliansko, Iberská oblasť a Latinská Amerika. Pozitívny vývoj zaznamenali aj trhy USA a Ázie. “Napriek tomu, že makroekonomický výhľad na obdobie do konca roka zostáva vo väčšej miere optimistický, očakávame, že volatilita trhu bude v dôsledku geopolitických faktorov i naďalej vyššia,” povedal Giordano Lombardo zo skupiny Pioneer Investments.

O spoločnosti

Pioneer Investments je súčasťou bankovej skupiny UniCredit a v oblasti riadenia podielových fondov na svetovom trhu pôsobí už viac ako 85 rokov. V súčasnosti pôsobí skupina Pioneer Investments v 28 krajinách. V Slovenskej republike poskytuje služby od roku 2001, a to individuálnym i inštitucionálnym klientom.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 20. augusta 2015 10:28Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...