Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf rast
Ilustračné foto. renjith krishnan/FreeDigitalPhotos.net
20. augusta 2015 10:28 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Skupina Pioneer Investments s predajmi za 10,7 mld. eur

Objem spravovaného majetku skupiny dosiahol ku koncu júna 221 mld. eur.

Investičná skupina Pioneer Investments dosiahla v prvom polroku tohto roka čisté predaje vo výške 10,7 mld. eur. Ako ďalej informovala, v medziročnom porovnaní ide takmer o dvojnásobný nárast. Prispel k tomu podľa vyjadrení skupiny pretrvávajúci pozitívny vývoj čistých predajov naprieč všetkými trhmi a distribučnými kanálmi.

Objem spravovaného majetku skupiny sa medziročne zvýšil o 19 % a ku koncu júna dosiahol 221 mld. eur. Produktová ponuka Pioneer Investments prilákala podľa vyjadrení skupiny príjem investícií z trhov ako je napríklad Nemecko, Taliansko, Iberská oblasť a Latinská Amerika. Pozitívny vývoj zaznamenali aj trhy USA a Ázie. “Napriek tomu, že makroekonomický výhľad na obdobie do konca roka zostáva vo väčšej miere optimistický, očakávame, že volatilita trhu bude v dôsledku geopolitických faktorov i naďalej vyššia,” povedal Giordano Lombardo zo skupiny Pioneer Investments.

O spoločnosti

Pioneer Investments je súčasťou bankovej skupiny UniCredit a v oblasti riadenia podielových fondov na svetovom trhu pôsobí už viac ako 85 rokov. V súčasnosti pôsobí skupina Pioneer Investments v 28 krajinách. V Slovenskej republike poskytuje služby od roku 2001, a to individuálnym i inštitucionálnym klientom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame