Skupina HB Reavis chce emisiou dlhopisov v Českej republike získať 1 mld. korún

4. februára 2016 17:57
SITA
české koruny, Česko
Ilustračné foto. pixabay.com

Dlhopisy budú mať pohyblivý výnos a dátum emisie je stanovený na 23. marca tohto roka.

Skupina HB Reavis poverila Komerční banku, a. s. a UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. k obojstrannej emisii dlhopisov v Českej republike v predpokladanom objeme 1 miliardy českých korún (CZK) so splatnosťou v marci 2021. Informovala o tom vo štvrtok spoločnosť.

Verejná ponuka dlhopisov sa už začala

Dlhopisy budú mať pohyblivý výnos a dátum emisie je stanovený na 23. marca tohto roka. Vedúci spolumanažéri budú dlhopisy ponúkať tak profesionálom, ako aj vybraným retailovým zákazníkom. Verejná ponuka dlhopisov začala 3. februára tohto roka. Dlhopisy budú vydané ako zaknihované cenné papiere v Centrálnom depozitári cenných papierov, pričom sa predpokladá ich obchodovanie na regulovanom trhu Burzy cenných papierov Praha. Po transakciách na Slovensku a v Poľsku plánuje skupina HB Reavis touto emisiou vstúpiť tiež na kapitálový trh v ČR.

Pôsobí hlavne v strednej a východnej Európe

Spoločnosť HB Reavis je medzinárodná skupina pôsobiaca v segmente komerčných nehnuteľností, ktorá bola založená v roku 1993 v Bratislave. Pôsobí na kľúčových trhoch strednej a východnej Európy, a to v Poľsku, Českej republike, Maďarsku a na Slovensku, ďalej vo Veľkej Británii a v Turecku. Na všetkých trhoch HB Reavis využíva integrovaný obchodný model zahŕňajúci development, výstavbu, správu majetku a investičný manažment.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články