Skupina Generali dosiahla vlani zisk za viac ako 2 mld. eur

17. marca 2017 11:53
SITA, voFinanciach.sk
Generali
Ilustračné foto. Generali

V medziročnom porovnaní je to nárast o 2,5 %.

Talianska skupina Generali dosiahla v minulom roku čistý zisk v objeme 2,081 mld. eur. Ako ďalej firma informovala v tlačovej správe, v medziročnom porovnaní je to nárast o 2,5 %. Čistý zisk je podľa vyjadrení firmy na najlepšej úrovni za posledných 9 rokov. Prevádzkový výsledok skupiny dosiahol 4,830 mld eur, čo predstavuje medziročný nárast o 0,9 %. Prevádzkový výsledok dosiahol najlepšiu úroveň v histórii.

Predpis poistného sa znížil

Hrubé predpísané poistné bolo vlani vo výške 70,513 mld. eur pri medziročnom poklese o 3,9 %. V segmente neživotného poistenia to bol však rast o 2,1 % na 20,783 mld. eur. Segment životného poistenia poklesol o 6,3 % na 49,730 mld. eur reflektujúc disciplinovaný prístup v produktoch, ktorého cieľom bola optimalizácia návratnosti investovaného kapitálu, ako aj aktuálny výkon finančných trhov.

„Naše vynikajúce výsledky dosiahnuté v roku 2016 potvrdzujú, že spoločnosť Generali je vedúcou spoločnosťou odvetvia pokiaľ ide o ziskovosť a výkon. Tieto výsledky sú dôkazom našej schopnosti plniť si záväzky. Prevádzkový výsledok a generovanie cash-flow dosiahli najvyššiu úroveň v histórii, pričom boli poháňané ďalšími zlepšeniami výkonu v rámci celej skupiny. S ohľadom na naše vynikajúce výsledky a pevnú kapitálovú pozíciu skupiny sme odporučili dividendu vo výške 0,80 €, čo predstavuje nárast o 11,1% oproti predchádzajúcemu roku,“ povedal CEO skupiny Philippe Donnet.

O spoločnosti

Skupina Generali patrí ku globálnym poskytovateľom poistenia. Bola založená v roku 1831. Zamestnáva 76 tisíc zamestnancov a pôsobí vo viac ako 60 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí Generali Poisťovňa od roku 1996.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články